Vitalik Buterin Shiba Inu (SHIBA) Yatırımcılarını Şok Etti: ”Game Over” mı?

0 172

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’in, Hindistan kripto para yardım fonuna 1 milyar dolardan fazla değerde Shiba Inu (SHIBA) bağışlaması gündeme bomba gibi düştü. Gelişmenin ardından Shiba Inu yüzde 30’dan fazla düştü. Son günlerde Dogecoin (DOGE)’e rakip olarak görülen altcoin’in hayranları bu gelişmenin SHIBA çılgınlığının sonu olabileceğini düşünüyor.

Vitalik Shiba Inu katili mi oldu?

Yakın zamanda yapılan bir işlemde Vitalik Buterin, Hindistan kripto yardım fonuna 1 Milyar Dolardan fazla değerde Shiba Inu (SHIBA) bağışlayarak kripto topluluğunu şok etti. Shiba, Dogelon ve Dogecoin gibi altcoin’ler sahneyi ele geçirmiş durumda. Google Trends aramalarında, Dogecoin, ilk kez Bitcoin (BTC)’i geçti.

Dogecoin fiyatı son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.7 dolar’a ulaştı ve 77 milyar dolarlık bir piyasa değerinde işlem görüyor. Dogecoin fiyatındaki artış, SpaceX’in Dogecoin’i ödeme olarak kabul etmesiyle tetiklendi. Elon Musk, Tesla için Dogecoin ödemelerini kabul etmek amacıyla anket düzenledi.

Uzun vadede diğer balinaların tavrı önemli

Dogecoin’in başarısının ardından, SHIBA fiyatı bir hafta içinde yüzde 1500’den fazla arttı ve ayrıca Okex ve Binance gibi önde gelen borsalarda listelendi. Bu arada, Shiba Inu fiyatı, Vitalik’in işlem haberinin ardından yüzde 30’dan fazla düştü.

Köpek temalı altcoin’ler tamamen sosyal medya odaklı bir fenomen olduğundan, diğer balinaların Vitalik’in transferine nasıl tepki vereceğini bilmek ilginç olacaktır. Kısa vadede, Vitalik’in kripto para birimini terk ettiği görülürken, uzun vadede diğer balinalara bağlı olacak.

Shiba Inu (SHIB) nedir?

Shiba Inu (SHIB) altcoin’in adıdır ve Ethereum ağında çalışan ERC20 token, Dogecoin’e alternatif bir yatırım olarak hızla dalgalar yaratmaktadır. Özellikle DOGE’daki “doge” aslında bir Shiba Inu cinsi olduğu için, buna bir mem kripto parasının taklidi diyebilirsiniz, ancak SHIB’ın son kazançları şaka değil.

SHIB, başlangıcından bu yana (31 Temmuz 2020, CoinMarketCap aracılığıyla) yüzde 2 milyondan fazla arttı, Bitcoin veya Ethereum’un başlangıcından beri yükselişinin bile çok üzerinde.  Görünüşe göre yoğun kullanıcı talebinin ardından Binance tarafından listelendikten sonra SHIB’nin fiyatı son birkaç gün içinde yükseldi. Binance CEO’su Changpeng Zhao, 10 Mayıs’ta, borsada “bugün SHIB nedeniyle ETH depozito adreslerinin tükendiğini” ve “daha önce başka bir ERC20 kripto parası için gerçekleşmediğini” tweetledi.

 

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku