Uzun Vadede ”Kripto Kışı” Başladı mı? İşte Uzman Görüşleri!

52

Kripto para piyasasının uzun zamandır yatay yönde hareket etmesi ve Bitcoin (BTC)’in 64 bin dolar’dan 30 bin dolar’a düşmesi korkutucu görünüyor. Bazı analistler, durumun daha da kötüleşebileceğine inanıyor.

Kripto kışı kapıda mı?

64 bin dolardan keskin düşüş, Death Cross’un gelişi, Çin’den gelen kötü haberler ve kurumsal iştahsızlık, piyasalarda düşüş eğilimini sürdürmek ve kripto kışının temelini atmak için birlikte hareket ediyor gibi görünüyor. The Wall Street Journal tarafından derlenen bir açıklamada DailyFX analisti Peter Hanks, yakın gelecekte fiyat grafiklerinde kırmızı mumları görmenin, yeşil mumları görmekten daha kolay olacağını söyledi ve şunları ekledi.

Bence Bitcoin kesinlikle daha fazla düşecek… Eğer fiyat 30 bin doların altına düşerse, o zaman kripto kışı kesinlikle tekrar gündeme gelir.

Bitcoin (BTC) 30 Bin Doların Altında: İşte Sıradaki Senaryo!

Bitcoin boğaları, fiyatlar kısa bir süreriskli bölgenin altına düşmesine rağmen 30 bin dolarlık fiyat çizgisini tutabildi. Ancak şu an için 30 bin dolar güçlü bir fiyat desteği olarak kendini sağlamlaştırdı. J.P. Morgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou gibi diğer uzmanlar, teknik göstergelerden ziyade piyasa duyarlılığı analizine daha yakın bir açıklamaya sahipler. Yakın tarihli bir raporda analist , Bitcoin’in henüz kurumların güvenini kazanmadığını, bu nedenle piyasalara yeterince para akmadığını açıklıyor ve şunalrı ekliyor:

19 Mayıs kripto para çöküşünden bir aydan fazla bir süre sonra, Bitcoin fonları kanamaya devam ediyor. Halka açık bitcoin fonları (CME), Bitcoin vadeli işlemleri gibi düzenlenmiş araçlarla yatırım yapma eğiliminde olan kurumsal yatırımcılar, Bitcoin düşüşünü dipten satın almak için hala çok az ilgi gösteriyor.

 Daha iyimser görüşler de var

Ancak herkes piyasadaki bu soğuk havanın kripto kışına dönüşeceğini iddia etmiyor. Örneğin, kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, kurumların kripto para birimlerine yatırım yapmaya istekli olduğunu söyledi. CEO’ya göre, kurumlar sadece doğru zamanı bekliyorlar veya piyasa hakkında tam bir anlayışa sahip değiller.

En azından kısa vadede piyasaların dibe vurduğunu düşünen bir diğer kişi de, kendi adını taşıyan ünlü teknik göstergenin yaratıcısı John Bollinger’in kendisi. Yakın tarihli bir röportajda, 30 bin dolar civarında potansiyel bir dipten bahsetti ve bu da ona Twitter’da çığ gibi bir destek kazandı. Analist, Bitcoin’de daha fazla düşüş olmaaycağını ve uzun vadede umutlu olduğunu belirtti.

HashKey Hub Pazarlama Müdürü Molly de tünelin sonunda biraz ışık sağlayabilecek bir istatistik paylaştı ve şunları ekledi:

Elon Musk’ın Tesla’nın Bitcoin satın aldığını duyurduğu günlerden bu yana hiç bu kadar çok stabilcoin merkezi borsalara girmemişti. Tarih tekerrür ederse, bu para Bitcoin satın almaya gidebilir ve yukarı yönlü baskıya katkıda bulunabilir. Kripto kışından bahara doğru bir yol görüyorum. Sadece biraz beklememiz gerek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku