Bitcoin (BTC) Kullanıcı Sayısı Ne zaman 1 Milyara Ulaşacak?

31

Son zamanlardaki keskin düzeltmelere rağmen, Bitcoin, bazı çevrelerde zaten ana akım olarak kabul edilen ve hızla büyüyen bir olgu. Yaklaşık 13 yıl önce dünyanın ilk kripto para birimini doğuran Blockchain’in ortaya çıkışı, zamanla farklı birkaç bin altcoin’in piyasaya girdiği devasa bir piyasaya dönüştü.

Artıları ve eksileriyle Bitcoin büyümeye devam ediyor

İlk ve en pahalı dijital para olan Bitcoin, dünya çapında büyük bir kullanıcı tabanına sahip ve özellikle merkeziyetsizlik faktörü göz önüne alındığında bu hiç de şaşırtıcı değil. İnsanlar, sunduğu güvenlik, anonimlik ve kullanım kolaylığı nedeniyle Bitcoin’i benimsediler. Bitcoin kurumsal güçler tarafından kontrol edilmeyen dikkate değer bir yatırım fırsatı sunuyor.

Analist CryptoWhale: Bitcoin (BTC) Yatırımcıları Bu Altcoin'lere Yönelecek!
 

Tabii ki, her sistemde olduğu gibi,bazı olumsuzluklar da var. Bitcoin kullanıcıları tarafından değer verilen aynı anonimlik, aynı zamanda, büyük ölçekte suç faaliyetlerini kolaylaştırabileceği gerçeği göz önüne alındığında, hükümetler içinde endişelere yol açan bir işlem aracı haline getiriyor. Varlığın madenciliği ile ilgili sorunlar da var, ancak sürecin gelecekte çok daha sürdürülebilir enerjiyi kullanması bekleniyor.

BTC internetten daha hızlı büyüyor

Bitcoin’in popülaritesi her geçen gün artıyor ve çok sayıda aktif kullanıcısı var. İnternetin 1997’deki ilk günlerinde sahip olduğu kadar çok BTC kullanıcısı olduğuna dikkat çekildi. İnternet, büyük bir farkla şu anda dünyanın en popüler şeyi. Ancak bir zamanlar, uzmanalrın ve tanınmış kişilerin bile şüphe duyduğu bir yenilikti.

Altcoin’lerinizi Satıp Bitcoin (BTC) Almanın Zamanı Geldi mi?
 

1997 yılına gelindiğinde, dünya çapında yaklaşık 121 milyon internet kullanıcısı vardı. Daha somutlaştırmak gerekirse, iki yıl önce dünya nüfusunun yüzde birinden daha azı interneti kullanıyordu. 1995’te 45 milyonun biraz altında kullanıcı vardı, ancak sayı 1996’da 77 milyonun üzerine çıktı ve 1996 ile 1997 arasında bir noktada 100 milyon eşiği aştı. Şu an itibariyle, 1997’de internet kullanıcılarının sayısı kadar BTC kullanıcısı var, 2021 ile kullanıcı sayısı 100 milyonun üzerine çıktı. Bitcoin,  internetten daha hızlı büyüyor. Yukarıda belirtilen verilere göre, Bitcoin kullanıcılarının sayısı 2024 yılına kadar 1 milyara ulaşması gerek. Tabii ki, kripto para birimi sektöründe günlük olarak meydana gelen gelişmelerin sayısı göz önüne alındığında, bu rakama çok daha önce ulaşabiliriz. Bitcoin ve Blockchain’in internetten daha hızlı büyümesi sürpriz olmamalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku