Uzmanlar Açıkladı: Kripto Balinaları Bu Altcoin Projesini Satıyor!
Uzmanlar Açıkladı: Kripto Balinaları Bu Altcoin Projesini Satıyor!

Uzmanlar Açıkladı: Kripto Balinaları Bu Altcoin’i Satıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dogecoin, kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere genel olarak Tesla ve Twitter CEO’su Elon Musk’ın token yorumları sonrası büyük artışlar kaydeder. Kripto piyasasında yaşanan son toparlanmaya rağmen altcoin DOGE hareket etmedi. Önde gelen bir kripto para balinası, 123.8 milyon DOGE token’ı (yaklaşık 11 milyon dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdana taşıdı. Bununla beraber yatırımcılarda endişeler başladı. Balina cüzdanlarının işlemleri, DOGE için büyük olumsuzluklara işaret ediyor! Peki sırada ne var? İşte detaylar…

300 milyon DOGE token hareket halinde!

Kripto para piyasasının balina izleme platformu Whale Alert, aktardığı son verilerle gündeme geldi. WhaleAlert’in aktardığı verilere göre kripto balinalarının son 24 saat içerisinde birden fazla işlemde 300 milyondan fazla DOGE’yi taşırken yakalaması, yatırımcıların tasfiye korkusunu artırdı. Yaklaşık 27 milyon dolar değerindeki 300 milyon token, sürekli hareket halinde bulunuyor. WhaleAlert’in kaydettiği en büyük tek işlem ise 123.8 milyon DOGE’nin bilinmeyen bir cüzdana taşınması oldu. Bu işlemin değeri de yaklaşık olarak 11 milyon dolar değerinde.

Veriler, bilinmeyen adresler ile İlk 20 cüzdan olarak etiketlenen cüzdan adresleri arasındaki birkaç işlemi gösteriyor. Ancak, bu cüzdanlar tek bir işlemde 1,03 milyon dolar değerindeki 11,69 milyon DOGE’yi damping yaparken yakalandı.

Dogecoin İçin Çarpıcı Ocak Tahmini: Bu Seviyeler Bekleniyor!

Konuyu araştırırken, WhaleAlert, elindeki DOGE’leri boşaltmak için kripto borsası Coinbase’e taşıyan bir balina işlemi gösterdi. Balina, Coinbase’e 57 milyon DOGE (Yaklaşık 5,11 milyon dolar değerinde) aktarımında bulundu. Bu balina hareketi, ya balinanın kar elde etmek için ileride bir fiyat artışı aradığını ya da daha fazla token eklemek için DOGE fiyatını düşürmeye çalıştığını özetliyor. Uzmanlar, yatırımcıların ise dikkatli olmasını öneriyor.

Dogecoin fiyat durumu

Bildirdiğimiz üzere 300 milyon token’ı hareket ettiren balina dikkatleri üzerine çekerken bir diğer yandan lider memecoin projesi Dogecoin (DOGE) için yorumlarda bulunan uzmanlar, yakın tarihli bir yükseliş açıklamadı. Öte yandan lider memecoin projesi son bir haftalık süreçte yüzde 6 değer kazandı. Anlık olarak popüler kripto para projesi DOGE, 0,088675 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Ancak Dogecoin fiyatları son 24 saat içinde marjinal bir düşüş kaydetti. Coinglass verilerine göre, yatırımcılar son 24 saatte 1,60 milyon dolar değerinde 18,03 milyon DOGE tasfiye etti. 24 saatlik işlem hacmi yüzde 38 düşerek 604 milyon dolar oldu. Altcoin DOGE piyasa değeri ise 12.248.192.558 dolar değerinde. Birçok yatırımcı FTX çöküşünün ardından yaşanan DOGE yükselişinin bir benzerini bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Uzmanlar Açıkladı: Kripto Balinaları Bu Altcoin’i Satıyor!