Yatırım Uzmanı Kurumsal Yatırımın Göz Bebeği Olacak Kripto Para Birimlerini Paylaştı!

64

ABD merkezli finansal hizmetler şirketi Morningstar’ın portföy strateji uzmanı Amy Arnott’a göre, Cardano’nun yerli tokeni ADA, Ethereum’un Eter ve Bitcoin yanında ana akım kripto para olma potansiyeline sahip. Insider ile yaptığı röportajda konuşan Arnott, üç kripto paranın, kaynak üretmeyen diğer birçok kriptonun aksine, ana kripto para birimlerinin büyük üçünü oluşturacağını söyledi. Bahsedilen kripto paraların her biri, kripto pazarında kendine uygun bir fiyat belirlemeyi kolaylaştıran benzersiz işlevlere hizmet ediyor.

Cardano gelişmekte olan bir kripto paradır

Arnott, Cardano’nun Ethereum’a benzeyen ve ekosistemi teknik uygulamalar için büyük potansiyele sahip umut verici bir kripto para birimi olduğunu söyledi. Konuya ilişkin olarak strateji uzmanı görüşlerini şöyle dile getirdi:

Cardano ve ayrıca çeşitli stabilcoinler hakkında çok fazla coşku var.

Ether söz konusu olduğunda, Arnott, yerleşik fiyatının, merkezi olmayan uygulamalarının çoğunluğu Ethereum üzerine kurulu olan ademi merkeziyetçi finans (DeFi) sektöründeki işlemler için bir yakıt işlevine yansıdığını söyledi. Ether ayrıca, değiştirilebilir temel kripto para birimlerinin aksine, her bir simgeye benzersiz bir kimlik vermek için kullanılan Fungible Olmayan tokenleri (NFT’ler) de destekliyor. Konu hakkında Arnott şu ifadeleri paylaştı:

Ether’in bir yardımcı program olarak kullanılması, bir tür fiyat tabanı sağlamalıdır.

Ek olarak, üç Blockchain ekosistemi arasındaki birlikte çalışabilirlik, karşılıklı bağımlılık ve bağlantılar sunarken ve varlıkların bir ekosistemden diğerine serbestçe hareket etmesine izin verirken, bireysel ağlarına daha fazla değer katacaktır.

Pek çok insan, bu para birimlerinin daha fazla kullanıldıkça daha değerli hale geldiği ve daha fazla karşılıklı bağımlılık ve bağlantılı ağ ücretleri etkisinden bahsediyor.

Kurumsal evlat edinme daha fazla kripto para yaygınlaştıracak

Arnott, geçtiğimiz yılın kripto piyasasından gelen ilginç gözlemlerle dolu olduğunu ve piyasaya artan kurumsal benimsemenin öncülük ettiğini söyledi. Bu eğilim devam ederse, analist bunun daha fazla kripto para birimi için kapıyı açacağına inanıyor. Ünlü analist konuya ilişkin olarak şu açıklamada bulundu:

Kurumsal yatırımcılar, kripto para birimlerini benimsemeye ve onlara bir yatırım varlığı olarak bakmaya çok daha istekli oldular. Bu eğilim devam ettikçe diğer kripto paraların daha yaygın hale geldiğini göreceğiz.

Yine de kurumsal kripto yatırımı konusunda stratejist, kripto endeks fonunu çeşitlendirmek için daha fazla kripto ETF’ye sahip olmanın harika olacağını söyledi. ABD’de böyle bir ETF’nin bile uzun bir başvuru listesine rağmen SEC tarafından onaylanmamasının, daha fazla insanın kripto piyasasını benimsemesinin önünde büyük bir engel olmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi. Oynaklık söz konusu olduğunda, bunun büyük bölümünün kripto para piyasasında büyük bir sorun olan düzenleyici riskten kaynaklandığını belirtti. Bu nedenle, bazı yatırımcılar uzak durmayı tercih ederken, diğerleri daha önce kurulmuş ortaklıklardan çekilmektedir. Konu hakkında açıklama yapan Arnott şunları da ekledi:

Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler genel olarak kripto para işlemlerini veya özel olarak Bitcoin ve Etheri kısıtlarsa, bu büyük bir olumsuzluk olur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku