Bu Hafta Sonu Cardano (ADA) Satın Almak İçin Doğru Bir Zaman mı?

0 416

Cardano’nun yükselen fiyat hareketi, son birkaç günde ADA’nın değerinde muazzam artışa neden oldu. Ancak, Cardano’nun yükselişi başka bir soruyu daha doğurdu: ADA’nın son birkaç hafta ve aydaki şaşırtıcı büyümesi sürdürülebilir mi?

Daha derinlemesine incelendiğinde, bu rallinin iki hafta önce, Bitcoin fiyatındaki en büyük düzeltmelerden biri olan ve fiyatın 57.539 dolar’dan 45.137 dolar’a, yaklaşık yüzde 20’lik bir düşüş sonrası başladığı açıktır..

Aslında, Bitcoin’in değerindeki söz konusu değer kaybının ardından, piyasanın ilk 100’deki altcoin’lerinin çoğu kırmızı renge büründü. Bu, ADA’nın aykırı bir değer olarak ortaya çıktığı zamandı ve altcoin kısa süre sonra 1,48 dolar’lık yeni bir ATH’ye ulaştı.

An itibariyle, bir düzeltme dalgasının ardından, kripto para biriminin fiyatı ATH’sinden yüzde 10’un biraz altında. Boğa rallisi devam ederse, birçok kişi ADA’nın tekrar yükselmesini, yeni bir ATH’ye ulaşmasını ve fiyat keşfine devam etmesini bekliyor. Peki, bu tür beklentiler neden inandırıcı? Çünkü, ADA’nın son dönemdeki kazanımları, işlem hacmindeki artışlar ve sürekli talep ile desteklendi.

Dahası, Cardano birçok yönden Ethereum’un ayak izlerini yakından takip ediyor; proje aynı zamanda geliştirici topluluğu için de popüler. Cardano Vakfı tarafından birçok akademik girişim yapılıyor. Geçen haftaki Afrika Blockchain Konferansı ses getirdi.

Cardano Hız Kesmeden Yoluna Devam Edecek

Cardano’nun Goguen Çağı’ndaki yol haritasının neredeyse yarısındayız. Yolculuğunun bu noktasında, nispeten büyük bir piyasa değerine sahip ADA gibi bir altcoin’in sene başından beri yüzde 595  kazançlarını kaydetmesi etkileyici. En son düzeltmeler yapılmadan önce, 24 saatlik bir süre boyunca yüzde 17’lik fiyat kazancı, perakende tüccarlar arasındaki mevcut yükseliş hissiyle sürdürülebilir görünüyordu.

Ayrıca, 16 Mart 2021’den başlayarak, Cardano gelen transferleri Coinbase Pro tarafından destekleniyor ve aynı zamanda varlığın likiditesine de katkıda bulunuyor. Likiditedeki artış, Cardano’nun fiyatı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilirken (basın zamanında açıkça görüldüğü gibi), kontratlar hala bir atılım ve daha fazla fiyat keşfi için Cardano’yu satın alıyor. Spot borsalarda yatırım akışı akarken ve aktif perakende tüccarların sayısı arttıkça, Cardano’nun fiyat rallisinin kendisini genişletmesi muhtemeldir.

Kripto-Twitter’da Cardano’yu 1 dolar seviyesinde satın almanın 0,10 dolar ‘dan daha iyi ve daha güvenli bir satın alma olduğunu düşünen uzmanların olması ilginç. Buna paralel olarak, Cardano’nun fiyat rallisi gerçekten bu kadar ileri giderse, orta vade’de 10 dolara ulaşabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku