Mastercard CEO’sundan Çarpıcı Kripto Para Açıklaması!

65

Mastercard CEO’su Michael Miebach, bir dönem sonu kazanç konuşmasında şirketin kripto para birimi alanında olmasının önemli olacağını söyledi. CEO’nun açıklamaları oldukça önemli detaylar içeriyor.

Mastercard CEO’su kripto para alanına girilmesi gerektiğini düşünüyor

Kripto para birimlerinin benimsenmesi ana akım tarafından kabul aşamasına girerken, geleneksel finansal hizmet platformları değişen finansal ekosisteme uyum sağlamaya çalışıyor. Bu sektördeki saygınlıklarını korumak için Mastercard ve Visa gibi ödeme işlemcileri, CBDC veya stablecoin projelerini test ederken hem devlet hem de özel kuruluşları çekmek amacıyla geniş müşteri tabanlarını ve uluslararası erişimlerini kullanmayı planlıyor.

Dünkü kazanç çağrısı sırasında, Mastercard’ın CEO’su Michael Miebach, şirketin yeni girişimlere yardımcı olmak için yeni bir girişim ve merkez bankaları için sanal bir test platformu geliştirdiğini açıkladı. Miebach’a göre, kripto para birimi endüstrisi hala nispeten yeni bir pazar ve insanlar tam olarak nasıl çalıştığını merak ediyor. Şirketi, kullanım durumlarını ve etkilerini anlamalarına yardımcı olan bağlantı olmayı planlıyor. CEO’nun konuya ilişkin açıklamaları ise şu şekilde:

Yaptığımıza inandığımız şey, çoklu bir ödeme sağlayıcısı olarak pazara bir bakış açısı getirmek. Bu alanda olmalıyız çünkü insanlar cevaplar arıyor.

Mastercard müşterileri kriptoyu kabul edecek

Miebach, şirketin kripto para alanında deneyimli olduğunu ve özellikle CBDC’lerin artan trendi karşısında merkez bankalarına ihtiyaç duydukları her türlü hizmeti sunmaya hazır olduğunu kaydetti. Mastercard CEO’su şu ifadeleri kullanıyor:

Bu ülkelerin tümü, finansal ürünlerin mevcut teslimatı ile mevcut teslimat arasında bir denge yapmak zorundadır. CBDC’nin neyi çözdüğü, finansal katılım veya sınır ötesi ödemeler olsun, tüm bunlarla ilgili deneyimimiz var.

Stablecoinler konusunda Miebach, ihraç yapan kuruluşların finansal düzenlemelere sıkı sıkıya bağlı kalmaları ve kullanıcıların güvenliğini sağlamaları koşuluyla Mastercard’ın yakında bu tür işlemler için destek sağlayacağını açıkladı. Sadece birkaç hafta önce Mastercard, platformunda USDC yerleşimlerini test etmek için USDC stablecoin ihraç kuruluşu Circle ile ortaklık yaptığını duyurdu. Birkaç kurumsal ve bireysel yatırımcının kripto para birimlerine giderek daha fazla ilgi duymasıyla, Mastercard gibi ödeme kolaylaştırıcıları, müşterilerini rakiplerine kaptırmamak için onlara destek sağlamaya karar verdi.

Bu yılın başlarında şirket, ödeme sektörünün hayati bir parçası haline geldiklerini kabul ederek seçilmiş birkaç kripto para birimini desteklemeye başlayacağını açıkladı. Girişim, Mastercard’ın 900 milyondan fazla kullanıcısının kripto varlıklarını desteklenen tüm Mastercard satıcılarına harcamasına izin verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku