Uzman 2 Gün Önce Uyarmıştı: Bitcoin 10 Bin Dolara Çakılabilir mi?

1.405
Navellier & Associates’in kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Louis Navellier, iki gün önce Bitcoin (BTC)’in mevcut grafik hareketleri ve FED para politikaları hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Yönetici, BTC’nin yüzde 80’lik büyük bir düzeltme yapabileceğini vurgulamıştı.

Bitcoin, 10 bin dolara çakılabilir

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, FED para politikasının Bitcoin için bir kabus olabileceğini söyleyen Navallier, ABD Federal Rezervinin tahvil alım programını daraltmasının BTC fiyatını etkileyeceğini ifade etmişti. Bazı ciddi borsa düşüşlerinin yanı sıra ani Bitcoin ve kripto satışlarının, piyasada çöküşe neden olabileceğini söyleyen yönetici, bu iddiasında haklı çıkmışa benziyor. BTC grafiği hakkında da konuşan Navellier, Bitcoin’in düşmeye devam etmesi durumunda korkunç bir ikili tepe formasyonunun oluşacağına inandığını da sözlerine eklemişti.

Kripto Para İşlem Hacmi Temmuz'da Yüzde 32 Düşüş Yaşadı!
 
Navallier, hem hisse senetlerinde hem de tahvillerde daha fazla oynaklık göreceğimizi ve bu durumun Bitcoin fiyatını da etkileyeceğini iddia etti. Bu sürecin devam etmesi durumunda, BTC’nin öncelikle 28 bin dolara ardından ise 10 bin dolara çakılacağını belirten yönetici, teknik grafiğe dikkat çekmişti. Bu tür düşüş tahminleri kulağa aşırı gelse de, Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi, Bitcoin aslında büyük fiyat düşüşlerini daha önceleri de defalarca yaşamıştı. Aralık 2018’de, önceki boğa piyasası zirvesi olan yaklaşık 20 bin dolardan yüzde 84,5’lik bir düzeltme kaydetmişti. Ünlü ekonomist BTC’de yaşanacak büyük bir düzeltme, BTC’nin önceki düşüşleriyle uyumlu olacaktır dedi

Çin ve Hindistan’daki gelişmeler de piyasada FUD etkisi yaratıyor

FED’in para politikasının yanı sıra, Hindistan’daki kripto para birimleri ve özellikle Bitcoin (BTC)’in geleceği ile ilgili piyasayı istikrarsız hale getiren farklı spekülasyonlar da düşüşte etkili olmuş olabilir. Ayrıca, Evergrande Group’un borcu azaltmak için resmi baskıya karşı 310 milyar dolarlık borç mücadelesi, olası bir temerrütün bir finansal krizi tetikleyebileceği endişesini de körükledi. Ekonomistler, bu durumun küresel piyasaların etkilenme olasılığının düşük olduğunu ancak bankalar, tahvil sahipleri ve kripto gibi gelişmemiş piyasaların Çin’in kurtarma paketinden kaçınmak istediği için zarar görebileceğini söylüyor.
Koronavirüs Fırsatı: Omicron (OMIC) İsimli Altcoin Uçuşa Geçti!
 
Omicron varyantı 25 Kasım’da Güney Afrika’daki bilim adamları tarafından tanımlandı. İlk vaka, 1 Aralık’ta bildirildi ve ABD dahil 20’den fazla ülkede tespit edildi. Virüs endişesi, aynı zamanda küresel pazar düşüşünün de nedenidir. Bitcoin hala tehlikeli sularda kalmaya devam ediyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku