Ünlü Ekonomistten Bitcoin (BTC)’de ATH Bekleyenlere Uyarı!

574
Ekonomist ve trader Alex Kruger, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın 30 Kasım’daki ABD Senatosu oturumunda yaptığı açıklamaların Bitcoin (BTC) için olumsuz olduğunu söylüyor.

 

 FED’in para politikası, Bitcoin’in ATH’ye ulaşma şansını zayıflatıyor

Kruger, 101.600 Twitter takipçisine Powell’ın Fed’in tahvil alımlarını azaltarak daralmayı hızlandırabileceği ve enflasyonun “geçici” olmadığı yorumlarının Bitcoin’in Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma şansını zayıflattığını söyledi. Ekonomist “Bugün Powell  Fed’in Aralık ayında daralmayı hızlandırmaya karar vereceğini teklif etti. Piyasalar buna ve enflasyonla ilgili yorumlarının artık geçici olmadığına karar verdi. Bugünün haberlerinin riskli varlıklara yönelik eğilimi değiştirmeye yeterli olduğunu düşünmüyoruz. Karşı rüzgarların arttığını ve Aralık ayında BTC ticareti yeni ATH oranlarının düştüğünü düşünüyoruz (~2/3’ten ~1/2’ye). Opsiyon piyasasının ima ettiği yıl sonuna kadar Bitcoin fiyatının ATH’nin üzerinde olma olasılığı yaklaşık yüzde 17.” açıklamasını yaptı.
Ölü Kedi Sıçraması: Bitcoin İçin Mart 2020 Senaryosu Gündemde!
 

Ekonomist, kaldıraçsız alıcıların Bitcoin’i 60 bin doların üzerine çıkarsası durumunda, tüm kripto piyasasının yükselişe geçebileceğini söylüyor. Kruger, “Bununla birlikte, yoğun bir şekilde hedge edilen bir piyasada, BTC spot girişler tarafından yönlendirilen 60 bin seviyesini geri kazanmayı başarırsa , tüm piyasanın kısa vadeli ve hedge işlemleri yapmasını bekleyecektir.” ifadesini kullandı. Bitcoin, an itibariyle 56.957 dolardan işlem görüyor. Jeff Dorman tarafından sağlanan bir tabloya atıfta bulunan ve örnek olarak Ethereum (ETH) kullanan Kruger, hisse senetleri gibi diğer varlıklara rağmen, Powell’ın yorumlarından sonra kripto para birimlerinin “çok iyi performans sergilediğini” da söylüyor. Kruger’e göre, Kripto varlıklar bugün çok iyi dayandı. Kripto fiyatları, her ayın başında fon girişlerinden yararlanıyor.

Saylor: Bitcoin, enflasyona karşı en etkili yatırım aracı

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Bitcoin hamleleriyle kripto pazarında kilit bir etki yaratan ünlü CEO Saylor, çarşamba günü yaptığı konuşmada,  BTC’nin rallisine zorlanmadan devam edeceğine inanıyor. Saylor’a göre, artan enflasyon oranları ve merkezi hükümet organları ile vatandaşları arasındaki güvenin azalması, BTC fiyatının artmasına neden olacak. Saylor konuyla ilgili şunları söyledi: 

Bence kripto topluluğundaki herkes son bir buçuk yıldır enflasyona odaklandı. Dünyanın bir enflasyon riskinden korunmaya ihtiyacı olduğu evrensel olarak kabul edilmiş bir gerçek

 Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler, kripto para birimlerine karşı savaş vermek için kendi dijital para birimlerini hızla piyasaya sürerken, Saylor, alarm için bir neden olmadığını açıkladı ve fiat para birimlerinin (devlet onayı ve denetimi ile basılan kağıt para) kripto paraların yanında mükemmel bir şekilde var olmaya devam edebileceğini belirtti. 

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku