Analistten Çarpıcı Açıklama: Bitcoin Bunu Hep Yapıyor!

1.583
Bitcoin (BTC) 4 Aralık’ta aniden 47 bin doların altına düştü ve son 24 saatte yaklaşık yüzde 20 değer kaybetti. Bu sert düşüş, BTC fiyatının bir an için yaklaşık 33 bin dolara düştüğü 15 Mayıs’tan bu yana ortaya çıkan en büyük günlük düşüş.

 

Analist, meydana gelen ani çöküşün her yılki fiyat hareketi ile benzer olduğunu iddia ediyor

Dünya ekonomisindeki belirsizlik kripto para piyasasını da etkiliyor. Bitcoin, 45 bin dolar seviyesine geri dönmeden önce yüzde 26,4 değer kaybederek, 42.628 dolara geriledi. Güncel verilere göre, Bitcoin son bir saatte 1,3 milyar dolarlık toplam tasfiye yaşadı ve bu düşüşte 735 milyon dolarlık BTC uzun vadeli tasfiye edildi. Sonuç olarak, Bitcoin’in yüzde 63’ün üzerinde yükselerek 08 Kasım’a kadar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.602 dolara ulaştığı 29 Eylül’den bu yana kazançları geride bırakması ayı piyasası endişesi yarattı. Bu, son 2 aylık uzun boğa piyasasının sonu anlamına gelebilir. Bununla birlikte, TechDev dahil çok sayıda Bitcoin analisti Bitcoin’in her yılki fiyat hareketi ile benzer bir eğilime işaret ediyor.

 

Bitcoin’de meydana gelen düşüşün bir başka nedeni de, FTX ve Binance US dahil olmak üzere önde gelen kripto borsalarının CEO’larını kripto varlıkları hakkında bir oturum için davet eden ABD düzenleyicilerinin sert tavırlarına bağlanabilir. Oynaklık ve geleneksel finansal uygulamaları ile ters düşmesinden kaynaklanan endişelere rağmen, Bitcoin, istikrarsız ekonomilere sahip ülkeler için geçerli bir varlık olarak yükselmeye devam ediyor.

 

Zimbabve, Bitcoin (BTC)’i ulusal para birimi ilan etmeye hazırlanıyor

El Salvador’un Bitcoin yasasını takip eden Zimbabve hükümeti, Bitcoin’i yasal para birimi olarak ilan etmeyi düşünüyor. Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, cumhurbaşkanlığı ve kabinenin e-devlet teknoloji biriminin daimi sekreteri Charles Wekwete, işletmelerle görüşmelerin halihazırda devam ettiğini doğruladı. Wekwete’ye göre yetkililer, kayıt dışı sınır ötesi transferler, kara paranın akışı ve kara para aklama gibi finansal tehditlere karşı tüketicileri korumak için düzenlemeler geliştirmeyi planlıyor.

Yerel medya kaynaklarına göre, hükümet, Bitcoin ile ödeme uygulaması için düğmeye bastı. Yönetici, bunun ülke için atılacak önemli bir adım olacağını vurgularken, merkeziyetiz finansın risklerine de değindi. Kara para aklama, yasadışı veya suç faaliyetlerinin finansı ve vergi kaçırma gibi unsurların bu süreçte dezavantajlar olduğunu ifade etti. Wekwete, yetkililerin tüketicileri korumak ve ulus için daha iyi bir finansal sistem sağlamak için politikalar oluşturmaya çalıştıklarını belirtti. Diğer Afrika ülkeleri gibi ekonomik krizlerle mücadele eden Zimbabwe, yeni teknolojiden umutlu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku