Usta Analist Bitcoin (BTC) İçin İki Farklı Senaryoya Dikkat Çekti!

63

Geçen hafta sonu 42 bin dolara kadar yükseldikten sonra, Bitcoin (BTC) bir kez daha gücünü kaybediyor gibi görünüyor. Lider kripto para birimi, an itibariyle yüzde 3’lük bir düşüşle ve 744 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 38.348 dolardan işlem görüyor.

BTC’nin önünde iki senaryo var

Bitcoin’de meydana gelen son fiyat artışı, 42 bin dolar seviyesini geçemediği ve 45 bin dolara ulaşamadığı için yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Analist ve trader Altcoin Psycho, yatırımcıların bundan sonra ne yapması gerektiğini açıklıyor. Analist şunları vurguladı:

Bitcoin teknik tablolarına göre, BTC 41 bin doların üzerinde bir kırılmayı başarır ve uzun süre bu seviyede tutunursa, 49 bin  dolar seviyelerine doğru ilerliyor olacağız. Ancak, BTC 36 bin dolar seviyesinin altına düşerse, bir sonraki destek seviyeleri 29 bin dolar olacaktır.

Bitcoin yatırımcıları için bundan sonrası kesinlikle kaotik bir senaroyo söz konusu değil. Bitcoin için sosyal ve kalabalık hissiyat hala hafif düşüşte. Kripto para yatırımcıları/trader’ları sosyal medya kanalı Twitter’da çok aktif olduğundan, Bitcoin sosyal hacmine ve olumlu ve olumsuz yorumların oranına bağlı olarak Bitcoin hissi çok fazla olumsuz kalmıyor

Bitcoin zincir üstü veriler!

Düzeltilmiş SOPR (aSOPR) metriği, Mayıs satışlarından bu yana zincir üstü harcamaların çoğunun zarar gördüğünü gösteriyor. 1’in aSOPR değeri direnç görevi gördü. Bununla birlikte, geçen hafta, SOPR, Bitcoin Blockchain’de büyük kar edinimi ile çok daha yüksek toparlandı. ASOPR’nin yükselmesiyle Glassnode, “piyasanın kar elde etmeyi bıraktığını  ve satış baskısını absorbe ettiğini” bildiriyor.

Bir başka popüler analist Joseph Young, Bitcoin (BTC)’in şu anda Şubat 2021’de görülen seviyelerde işlem gördüğünü açıklıyor. Ancak vadeli işlem piyasası açıkpozisyonui önemli ölçüde düşük. Sonuç olarak Young, buna “çok daha sağlıklı bir nokta odaklı iyileşme” diyor ve bu nedenle iyimserliğini koruyor. Bitcoin’in son birkaç yılda oynak kalması nedeniyle, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek çok zordu. Bununla birlikte, Bitcoin’in uzun vadeli geleceği üzerine fiyat tahmininde bulunmak istiyorsanız, 30 bin ila -40 bin dolar aralığındaki herhangi bir fiyat seviyesi birikim için iyi olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku