Eski Goldman Sachs Yöneticisinden Kritik Bitcoin Yorumu!
Eski Goldman Sachs Yöneticisinden Kritik Bitcoin Yorumu!

Ünlü Yatırımcı: Ethereum Rakibi Altcoin Rekor Seviyelere Ulaşacak

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Real Vision CEO’su Raoul Pal, lider altcoin Ethereum (ETH) ile rekabet etme yarışında bir akıllı sözleşme platformunun öne çıktığını düşünüyor. Eski Goldman Sachs yöneticilerinden biri olan Pal söz konusu kripto para biriminin Solana olduğunu ifade ediyor. Pal ayrıca Avalance, Terra ve Cardano hakkında da önemli yorumlarda bulunuyor.

Ünlü yatırımcı, lider altcoin ile Solana’yı karşılaştırıyor

Real Vision kurucusu ve makro ekonomi gurusu olan Raoul Pal, Hedgeye CEO’su Keith McCullough ile yaptığı yeni bir röportajda popüler altcoin Solana (SOL) hakkında önemli yorumlarda bulunuyor. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum ile SOL’u karşılaştıran ünlü yatırımcı, Solana’nın “kanıtlanabilir” ağ etkilerine sahip olduğunu ifade ediyor.

Piyasa sıralamasına göre en büyük beşinci kripto para birimi olan SOL yazım sırasında bir hafta içinde yüzde 4,15 ve son 24 saat içinde yüzde 3,28 oranında düşüşle 208,76 dolardan işlem görüyor. SOL’un çizelgesinin, lider altcoin Ethereum (ETH)’un 2017 çizelgesine karşı “mükemmel bir eşleşme” olduğunu belirtiyor. Pal, konuya ilişkin olarak şu ifadeleri kullanıyor:

Her yerde kullanılıyor çünkü Ethereum’dan daha ucuz ve daha hızlı… Ama daha merkezi.

Pal, ayrıca AVAX, LUNA ve ADA hakkında da yorum yapıyor

Röportajın devamında Pal, Avalance (AVAX) ve Terra (LUNA) akıllı sözleşme platformlarının da kanıtlanabilir ağ etkilerine sahip olduğunu belirtiyor.  Ancak, ünlü yatırımcı bu projelerin popüler altcoin Solana kadar ileriye dönük olmadığını savunuyor. Piyasa sıralaması olarak 11. en büyük kripto para birimi olan AVAX yazım sırasında bir hafta içinde yüzde 10,24 oranında yükselmesine rağmen gün içinde yüzde 10,59 oranında düşüşle 113,93 dolardan işlem görüyor. Öte yandan 14. sırada yer alan LUNA ise haftalık yüzde 7,49 ve gün içinde yüzde 7,61 oranında düşerek 38,74 dolardan işlem görüyor.

Real Vision CEO’su Pal, ayrıca Cardano (ADA) gibi diğer akıllı sözleşme platformlarının, kanıtlanabilir ağ etkileri olmaksızın olumlu fiyat hareketi gördüğünü belirtiyor. Kriptoarena.com olarak görüşlerine sıklıkla yer verdiğimiz eski Goldman Sachs yöneticisi, bu altcoin projesinin zincir içi aktivite eksikliğinin ADA’nın yüksek fiyatlandırılmış olabileceğini gösterdiğini söyledi. Piyasa sıralamasında 6. sırada yer alan altcoin, yazım sırasında bir haftalık yüzde 13,88’lik ve son 24 saatte yüzde 10,04 oranında düşüş ile 1,60 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Ünlü Yatırımcı: Ethereum Rakibi Altcoin Rekor Seviyelere Ulaşacak