Ünlü Milyarderden Çarpıcı Bitcoin ve Ethereum Tahmini

0 45

Ethereum (ETH)’un fiyatı son birkaç haftadır inanılmaz derecede iyi performans gösteriyor. ETH geçtiğimiz 14 gün içinde %42’den fazla, geçen ay ise %60’tan fazla arttı. Bu sadece dolar değeri için geçerli değil, aynı zamanda Ethereum’un, Bitcoin (BTC)’e karşı rekabeti de oldukça iyi gidiyor. Aslında, bu yazının yazıldığı sırada, ETH’nin hakimiyeti %16,9’dayken, BTC’nin hakimiyeti %44,3’tü ve neredeyse üç yılın en düşük seviyesindeydi. Başka bir deyişle, Bitcoin’in toplam piyasa değeri şu anda Ethereum’dan yalnızca %27,4 daha büyük ve zaten birçok insanın ETH’nin piyasa değeri açısından BTC’yi geçtiği olay olan Flippening’e görüyoruz.

Mark Cuban ETH’nin Bitcoin (BTC)’den daha iyi performans göstereceğine inanıyor. Mark Cuban, son zamanlarda kripto para piyasalarına katılımı konusunda özellikle vokal oldu. Ayrıca Ethereum ve tüm yetenekleri için duyduğu heyecanı da saklamıyor. Dallas Mavericks’in milyarder sahibi “CNBC Make It” ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, ETH’nin Bitcoin’den daha iyi performans göstereceğine neden inandığını şu üç başlıkta açıklıyor.

Ethereum’un saniyedeki işlem sayısı

Cuban, ETH ağının saniyede daha fazla işlem gerçekleştirebilmesi gerçeğinin BTC’den daha iyi performans göstermesi için yeterince iyi bir neden olduğuna inanıyor. Cuban şöyle devam ediyor:

Şu anda Bitcoin daha yerleşik bir değer deposu ve uzun süre kalmayacağını düşünmek için hiçbir neden yok. Öte yandan Ethereum, pek çok yeni uygulamayı beraberinde getireceğini düşündüğüm gelişmelerle birlikte patlama yaşıyor.

Ethereum (ETH)’un işlem türlerinin çeşitliliği

Ethereum ve Bitcoin arasındaki temel farklardan biri, ETH’nin akıllı sözleşmelerin geliştirilmesini destekleme yeteneğidir. Bu önceden programlanmış yapılar, geliştiricilerin çeşitli uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Sadece bu nedenle, çoğu kişi Ethereum’un “finansın geleceğinin” inşa edildiği platform olduğuna inanıyor gibi görünüyor.

Ethereum’da geliştirme çabaları

Cuban, Ethereum’un Bitcoin’e kıyasla daha yüksek bir kullanıma sahip olduğunu savunarak ve anlatımına devam ediyor.

Ethereum, Bitcoin’deki geliştirme çabalarının yanı sıra işlem sayısı ve işlem türlerinin çeşitliliği açısından Ethereum’un kullanımı çok daha yüksek.

Aslında, zincir üzerindeki verileri karşılaştırmak, Bitcoin (BTC)’in ağının Ethereum’a kıyasla dün yaklaşık 5 kat daha az işlem gerçekleştirdiğini ortaya koyuyor. Cuban, Ethereum 2.0’a atıfta bulunarak şunları ekledi:

Ethereum’un bir yatırım olarak karşılaştığı zorluk, güncellemesi tamamlanana kadar hangi iyileştirmelerin gün ışığına çıkacağı ve hangilerinin gelmeyeceğini tahmin etmenin zor olduğu ve yol boyunca kafa karışıklığı yaratabilecek bir şey olduğunu…

JP Morgan: Ethereum (ETH)’nin gösterdiği iyi performans devam edecek

Kriptoarena.com  Nisan ayında, dev çokuluslu yatırım bankası JP Morgan Chase’in de Bitcoin’den daha iyi performans gösteren ETH’nin eğiliminin devam etmesini beklediğini bildirdi. Bununla birlikte JPM’deki analistler, kripto para biriminin ileride BTC’den daha iyi performans göstereceğine inandıkları daha ekonomik ve ticarete özgü nedenler sundular.

Kaynak Cryptopotato
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku