Ünlü kurumdan ciddi uyarı:  Bitcoin risk altında

0 1

Wall Streetteki iyi eğilim durmuş gibi gözüküyor; ABDdeki salgınlar son 2 ayda en yüksek seviyeye ulaştı ve yatırımcıların ekonomik getirilere yönelik umutları engellendi.

S&P 500 endeksi hafta içi kazançlarını yüzde 2.6 düşüşle kaybetti ve aylık olarak kırmızı bölgeye girdi. Bu satışlar Avrupa borsalarında bazı düşüşlere neden olurken New York ve New Jersey gibi ülkelerin yüksek enfeksiyon oranlarına sahip bölgelerden ziyaretçilere 14 günlük bir karantina kuralı uygulayacakları haberiyle bu düşüşler arttı.

BİTCOİN ANALİZİ İÇİN TIKLAYIN

Bilindiği gibi ABD ve Avrupadaki salgın hastalıklara yönelik yasakların tedricen kaldırılmasıyla piyasalar yükselişteydi.

“Yeniden kapanmalar meydana gelebilir”

TD Ameritrade baş stratejisti J.J. Kinahan “Bu son trendi aslında son birkaç haftada yarattık. Bakalım bu kadar çabuk işe geri dönebilir miyiz. Tekrar kapama olasılığı var. Ancak daha gerçekçi olursak gecikmelerin geciktiğini varsayalım. Bu insanların uçağa binmek veya otellerde kalmaktan şüphe etmesini sağlayacaktır” dedi…

Wells Fargo Yatırım Enstitüsünün küresel varlık stratejisi direktörü Tracie McMillion dün zararın piyasadaki son rallide önemli kazanımlar elde edenler için kar satışı olabileceğini söyledi.

McMillion “Endişelenecek bir başka konu şimdi kazanç sezonuna yaklaşmaktır ve yaklaştıkça yatırımcılar kazançların yeterli olmayacağından ve izlenecek yolun doğru olmadığından endişelenebilir.”

Bilindiği gibi S&P 500ün yanı sıra Avrupanın büyük pazarlarında da bir düşüş yaşandı. DAX Almanyada yüzde 34 Fransada yüzde 29 CAC 40 ve İngilterede yüzde 31 FTSE 100 azaldı. Asya pazarları günü daha olumlu kapattı.

Bitcoinde geri çekilme getirebilir

Avrupa ve Amerikadaki düşüşlerin devam etmesi Bitcoinde derin bir geri çekilme yaratabilir. En büyük kripto para birimi son zamanlarda hisseleri ile her zamankinden daha yakınlaşıyor. Bitcoin özellikle Mart ayında hisse senetlerindeki büyük çöküş sırasında da büyük değer kaybına uğradı. Nitekim piyasalardaki aşağı yönlü hareketi takiben Bitcoin bugün 8990 bandına indi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku