Ünlü İsimden Korkutan Dogecoin ve Bitcoin Yorumu: Felaket Gibi

0 75

Özel sermaye şirketi Bain Capital’in eş başkanı Steve Pagliuca Bloomberg ile 12 Mayıs’ta yaptığı röportajında Dogecoin (DOGE)’i “felaket reçetesi” olarak nitelendirdi ve DOGE için tam olarak şu ifadeleri kullandı:

Açıkçası, bir veya iki dolar Dogecoin satın almak çok eğlenceli olabilir, ancak birikimlerim üzerine kesinlikle bahse girmem.

Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmeye istekli görünüyor!

Elon Musk , kendisine ait önde gelen araba firması olan Tesla alım satımı sırasında Dogecoin (DOGE)’i bir ödeme şekli olarak kabul edip etmeyeceğini öğrenmek için bir Twitter anketi yaptıktan sonra meme kripto para biriminin fiyatı hızla yükseldi. Anket 3,8 milyon oy aldı ve Musk’ın takipçilerinin çoğu meme parasını yeni bir ödeme yöntemi olarak görmeye istekli.

Dogecoin (DOGE), ünlü milyarderin Amerika’da oldukça meşhur bir eğlence programı olan “Saturday Night Live”daki konuk sunuculuğu sırasında meydana gelen önemli bir düzeltmeye rağmen hala yüzde 11 binin üzerinde seyretmeye devam ediyor.

DOGE fiyatında son durum

Elon Musk’ın SNL’de DOGE’un ne olduğu sorusuna coin’in bir düzenbazlık olduğu şeklinde cevap vermesinden sonra Dogecoin düşüşe geçmişti. Son 24 saat içerisinde yüzde 9.7 oranında düşmüş durumda. Geride bıraktığımız 7 gün boyunca ise %16.6 değer kaybetmiş görünüyor. DOGE, piyasa değerine göre dördüncü sırada yer alıyor.

Pagliuca’dan ayrıca bir Bitcoin uyarısı da var!

Pagliuca, Dogecoin (DOGE) yorumundan sonra ise, Bitcoin (BTC)’in “geçerli bir para birimi” olarak görülmesini aklının almadığını ekledi. Bununla birlikte, Bitcoin’i altına oranla çok daha iyi bir alternatif olarak gördüğünü çünkü Bitcoin’in taşınabilir ve bölünebilir olduğunu şu sözlerle ifade etti:

Bitcoin aslında daha kullanışlı bir değer biriktirme aracı. Kripto para, transfer edilebilir, bölünebilirdir. Blockchain teknolojisi harika, ancak bence daha uzun bir yolu var.

Pagliuca ayrıca Bitcoin’in bir para birimi olacak kadar ileri gitmesi durumunda, hükümetlerin buna acımasız düzenlemelerle tepki vereceğini tahmin ediyor.

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku