Ünlü Ekonomist: Bu Kripto Para Sektöründeki Balon Patlamak Üzere!

152

Son zamanlarda kripto para piyasaları hakkında konuşan birçok ünlü isim var. Bu ünlü isimlerden biri de ‘Black Swan’ adlı kitabın yazarı Nassim Taleb olarak karşımıza çıkıyor. Ünlü ekonomist, paylaştığı son Tweet’inde kripto para sektöründeki NFT üzerindeki çılgınlığın yavaş yavaş sona ermeye başladığını belirtti. İşte detaylar…

NFT çılgınlığı sona mı erecek?

Lübnan kökenli Amerikalı matematiksel istatistikçi olan Nassim Taleb, ABD’de yükselen faiz nedeniyle “NFT balonunun” patlayacağını belirterek FED’in son zamanlarda yaptığı parasal sıkılaşma politikasının riskli varlıklar üzerinde baskı oluşturması bekleniyor.

Ünlü ekonomist ve istatistikçi Taleb, güncel düşüncesini Jack Dorsey’in attığı ilk Tweet NFT’sinin değerinin neredeyse tamamını kaybetmesiyle destekledi. Hatırlayacağınız üzere, Aralık 2020’de Jack Dorsey, ilk Twitter gönderisinden bir NFT oluşturdu. Birkaç ay sonrasında ise dönemin rekoru olan 2,9 milyon dolarlık bir fiyata satılmıştı. Fakat anlık olarak, OpenSea’deki teklifler 10 bin dolar seviyelerinde bulunuyor.

Türk kripto para girişimcisi’nden Dorsey’in Tweet’i için 2.9 milyon dolar ödeme

Ünlü kripto para yatırımcılarından biri olan Sina Estavi, geçtiğimiz yıl Mart ayında Dorsey’in paylaştığı ilk Tweet’e 2.9 Milyon dolar değerinde ETH ödeyerek çok büyük bir kesimin dikkatini çekmişti. Hemen ardından, Cent’in “Valuables” platformunda açık artırmaya çıkarılmıştı. Estavi daha sonrasında ise satıştan elde edilen geliri bir hayır kurumuna bağışlayacağını aktarmıştı. Bununla beraber Estavi kısa bir süre önce aldığı kararında bu nadir NFT’yi satmak istediğini belirterek, 48 milyon dolardan satışa çıkarmıştı.

NFT’sini satmak için açtığı açık artırmada ünlü girişimci hayal kırıklığına uğradı. 2.9 Milyon dolarlık bir fiyattan satın alınan NFT için verilen maksimum teklifin 288 dolar olmasıyla beraber ünlü girişimci dalga konusu oldu ve 48 milyon dolarlık açılış fiyatını kaldırmak zorunda kalmıştı. Bir diğer yandan açık artırma sonrası gelen teklifler arasında ise verilen en yüksek fiyat 18.821 dolar oldu. Estavi’nin Reuters’a verdiği demeçte ise bu NFT’yi hiç kimseye satmayacağını belirterek dijital dünyanın “Mona Lisa’sı” olduğuna inandığını aktarmıştı. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku