Bir NFT İklim Değişikliğinden Etkilenir mi? 

18

Climate Change Survivors NFT koleksiyonu, insanlığın küresel ısınma konusundaki duyarsızlığını, 2100 yılında renkli bir çizgiyle resmeden bir dijital sanat projesi. Bu anlamda verdiği küresel mesajla Türkiye’den çıkan sayılı NFT projelerinden biri.

NFT Projesinin, yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor

Ethereum ağında bulunan koleksiyon her biri eşsiz 10.000 parçadan oluşuyor. Hem NFT hem gezegen ekosistemine fayda sağlayacak global bir topluluk yaratmayı amaçlarken heyecan verici bir yol haritasıyla da dijital dünyadaki yerini alıyor. Mottosuysa “Earth is non-fungible”. Tıpkı NFT’nin açılımı gibi, dünyamız da non-fungible, yani eşi benzeri yok. Şimdilik kesin bir tarih açıklanmasa da, projenin yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulması bekleniyor. 

CCS koleksiyonu, yalnızca bir koleksiyon olmanın dışında fayda özellikleri de taşıyor. Asıl amaçlarının hem NFT hem gezegen ekosistemine katkıda bulunacak global bir topluluk oluşturmak olduğunu belirtiyorlar. Bu sebeple yapılan satışın bir kısmı ile sanat projeleri ve doğa dostu teknoloji girişimlerini fonlayacaklarını, topluluk üyeleri tarafından belirlenecek doğa koruma organizasyonlarına bağış yapacaklarını, projenin yarattığı karbon ayak izini temizlemek ve projeyi karbon nötr hale getirmek adına binlerce fidan dikimi yapacaklarını taahhüt ediyorlar. 

Projenin arkasında başarılı bir ekip var

Projenin arkasında her biri kendi alanında büyük başarılara imza atmış, 9 kişiden oluşan güçlü bir ekip bulunuyor. Kurucu isim Stolk’un yaratıcısı olarak tanıdığımız, üç farklı ajansın kurucularından Fazıl İşler var. Tasarımlar ise 80’den fazla ödül sahibi, 3 kez üst üste “Yılın Tasarımcısı” seçilen sanatçı Yiğit Karagöz ve iletişim dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan AIGA Gold Medal sahibi Deniz Karagöz tarafından yapıldı.

Bir NFT İklim Değişikliğinden Etkilenir mi? 

Marketing’in başındaysa Türkiye’nin Cannes’da ilk Altın Aslan’ı da olmak üzere birçok ulusal ve uluslararası ödülü bulunan kreatif direktör Kerem Çar bulunuyor. Ekipte aynı zamanda dünyanın en büyük soğuk cüzdan üreticisi Ledger’dan da 2 isim var. 

Detayları projenin Twitter hesabından da takip edebilirsiniz: https://twitter.com/ccsurvivorsnft 

Web sitesine ulaşmak için tıklayın: https://ccsurvivors.com/

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Sorumluluk reddi: Bu bir sponsorlu içerik ve basın bülteni olup burada yazılanlar Kriptoarena.com ekibinin görüşlerini yansıtmamaktadır. Kaldıraçlı işlemlerde ve kripto para yatırımlarında yüksek kayıp riski mutlaka göz önüne alınmalı, herhangi bir platforma yatırım yapmadan önce geniş kapsamlı araştırma yapılmalıdır. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’daFacebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku