Savaş, Pandemi ve FED: Bitcoin Tehlikeyi Atlattı mı?

155
Bitcoin (BTC), dün 48 bin dolara doğru bir hamle yaptı, ancak 200 günlük hareketli ortalamasında (DMA) dirençle karşılaştı. BTC, an itbariyle 895 milyar dolarlık piyasa değeri ile 47.447 dolardan işlem görüyor.

Three Arrows Capital’in kurucu ortağı: Bitcoin, tehlikeli dönemi atlattı

Bitcoin, bu yılın başlarında büyük satışlar yaşadı. BTC, 2022 için tüm kayıplarını ancak geçen haftaki fiyat yükselişi sırasında silebildi. Coinglass’tan alınan verilere göre, bu haftanın başlarında 230 milyon dolardan fazla açık pozisyon tasfiye edildi. Bu, BTC’nin 48 bin dolara hareket etmesiyle BTC spot hacimlerinin Bitcoin vadeli işlem hacimlerini aşmasıyla meydana geldi. Bu gelişme, Bitcoin fiyatındaki toparlanmanın büyük ölçüde spot piyasa odaklı olduğunu açıkça gösteriyor.
Devasa Bitcoin Alımı: Bu Altcoin Projesi Uçuşa Geçti!
 
Bitcoin 200-DMA’da dirençle karşı karşıya olsa da, uzmanların bazıları iyimserliğini sürdürüyor. Singapur merkezli kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in kurucu ortağı ve başkanı Kyle Davies şunları söyledi:
Birkaç kötü haber dalgasından sonra başka satıcı kalmadı. Kaldıraçların ortadan kaldırılması, makro endişeler ve Ukrayna savaşı piyasayı sarstı. Bu yüzden Bitcoin’in güçlü bir mücadele vermesi doğal.

Yatırım uzmanı: BTC, FED faiz artırımlarısonrasında yükselecek

Ayrıca, Federal Rezerv bu ayın başlarında 200’lük ilk faiz artışını duyurdu. Bu, Fed’in dört yıldır ilk kez bir faiz artırımı açıklaması oldu. ABD merkez bankası ayrıca Fed’in bu yıl içinde birden fazla faiz artırımına hazırlandığını söyledi. Bu, piyasayı gergin ve oynak hale getirdi. Ancak kripto varlık yönetimi firması Arca’nın baş yatırım sorumlusu Jeff Dorman, tarihsel eğilimlere göre, risk varlıklarının faiz artışının ardından genellikle daha yüksek hareket etme eğiliminde olduğuna inanıyor ve şunları ekliyor:
Bitcoin gibi risk varlıklarında meydana gelen satış çok fazla abartıldı. Faiz artışları sırasında piyasalar genellikle yükselir ve piyasalar tipik olarak diğer yöne gittiğinde bu yalnızca bir faiz artış döngüsünün sonunda olur.
Bitcoin İvme Kazandı: Yatırım Uzmanından Kritik Açıklama
 
CoinShares’ten gelen veriler, kripto fonlarındaki kurumsal sermaye girişlerinin geçen hafta 193 milyon doları bulduğunu gösteriyor. Bitcoin tek başına toplam girişlerin yüzde 50’sine hakim oldu. Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment ayrıca şunları bildirdi:
 Bitcoin’in balinaları bugün aktif. Saat 14:00 ile 18:00 arasında 100 bindoların üerinde  3,266 işlem yapıldı. Bu, 1 Mart’tan bu yana 4 saatlik aralıktaki en yüksek işlemdi. Piyasa fiyatları 8 saat önce 48,0 bin doların biraz üzerinde zirve yaptı ve şimdi ise 47.3 bin dolara indi
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku