Ünlü CEO: Omicron Varyantı Bitcoin İçin Büyük Bir Fırsat Olabilir!

412
Geçen hafta yaşanan sert düzeltmeden sonra, Bitcoin (BTC) ve genel kripto piyasası tekrar toparlandı. An itibariyle, BTC, 1.084 trilyon dolarlık bir piyasa değeri ve yüzde 6 artış ile  57.415 dolardan işlem görüyor.

 

Omicron süreci, dipten satın almak için bir fırsat! Delta varyantı gibi etkisi geçici olacak!

Yeni COVID-19 varyantı olan Omicron’un hızla yayılması, piyasaları derinden sarstı. İlk olarak Güney Afrika’da keşfedilen yeni varyant, Avrupa’nın farklı bölgelerinde hızla yayılıyor. Bazıa analistler, bu durumun Bitcoin satın almak için doğru zaman olabileceğini düşünüyor. deVere Group CEO‘su Nigel Green, BTC’nin toparlanması ile ilgili olarak şunları söyledi:
Bitcoin durdurulamaz ve önümüzdeki 12 ayda fiyatının ikiye katlanmasını bekliyorum. Elbette paranın kaçınılmaz geleceği olan kripto para birimlerindeki bu düşüş, akıllı yatırımcılar tarafından büyük bir satın alma fırsatı olarak kullanılacak.

 

Omicron COVID-19 varyantının yayılmasıyla ilgili haberler küresel piyasaları daha da sarsacağa benziyor. Green, bunun Bitcoin’in ana akım benimsenmesinin açık bir işareti olduğunu söylüyor. Yönetici, ”Yeni bir COVID varyantının keşfi, yeni bir belirsizlik dalgası getirdiği için küresel borsaları sarstı. Kripto piyasaları da, bu sarsıntıdan payını aldı Bu durum, artan sayıda kurumsal yatırımcının bu yıl Bitcoin’e yönelmesiyle ana akım dijital varlıkların ana akım hale geldiğinin altını çiziyor.

Bununla birlikte, Bitcoin bir değer deposu olarak, altına rakip olarak görülüyor. Bu nedenle, borsa ile birlikte BTC fiyatının da düşmesi mantıklı değil. Ancak tarihsel olarak kripto piyasası, Mart 2020 çöküşü sırasında bile başlangıçta borsaları takip etti. Green, “Bence bu, kripto para piyasasından  gelen ani bir tepki. Bu, yaz aylarında Delta varyantında olduğu gibi nispeten piyasa daha hızlı toparlanacak. Çünkü artık varyantlarla nasıl başa çıkılacağına dair daha fazla deneyim ve bilgiye sahibiz. Ancak daha da önemlisi, Bitcoin perakende yatırımcılar arasında giderek altına benzer bir güvenli liman varlığı olarak görülüyor” ifadesini kullandı.

 

Enflasyon endişeleri, Bitcoin fiyatına ivme kazandıracak

Green, Omicron varyantının yayılmasıyla ilgili endişelerin kısa ömürlü olacağını da sözlerine ekledi. Perakende yatırımcıların yakında yükselen enflasyon endişelerine odaklanacağına inanıyor. Bu nedenle, Bitcoin’in gelecek yıl boyunca iyi performans göstermesini bekliyor. Yatırımcılar bir kez daha arz yönlü sorunlardan kaynaklanan küresel enflasyon korkularını artırmaya odaklanacaklar. Bu nedenle, piyasalar asla düz bir çizgide hareket etmediğinden yol boyunca bazı zirveler ve çöküşler arasında, Bitcoin ve diğer büyük kripto para birimlerinin fiyatının yukarı yönlü yörüngesine devam etmesini bekleyebiliriz.

Bitcoin, sınırlı arzı nedeniyle enflasyona karşı iyi bir korunma işlevi gördü. Green, daha büyük enflasyon korkularının büyük yatırımcılardan gelen Bitcoin talebini artıracağına inanıyor. Böylece Bitcoin piyasasına daha fazla likidite gelecek. CEO, “Bu ‘enflasyon’, nedneiyle  kripto para piyasasına büyük kurumsal yatırımcılardan daha fazla yatırım getirmeye devam edecek, onlarla birlikte sermaye, uzmanlık ve itibar kazanımı getirecek ve fiyatları daha da artıracak” dedi. Daha fazla BTC haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku