Robert Kiyosaki: Enflasyon Nedeniyle 2 Kripto Paraya Yatırım Yaptım

253
Kripto para birimleri, son dönemde enflasyona karşı bir koruma olarak algılanıyor. Ünlü ekonomist ve ”Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı Robert Kiyosaki, enflasyon artmaya devam ederken, daha fazla Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın aldığını açıkladı.

 ”Enflasyon yoksullar ve orta sınıf için bir vergidir: Bitcon ve Ethereum alın”

Kiyosaki’ye göre, enflasyon, yoksullar ve orta sınıftan alınan bir vergidir. Enflasyon, zengini daha da zenginleştiriyor. Uzmanlara göre, enflasyonun yüksek olduğu ülkelerde insanlar kripto para birimlerine yöneliyor. Zengin Baba Yoksul Baba, Kiyosaki tarafından kaleme alınan ve 1997’de piyasaya sürülen önemli bir kitaptır. Popüler kitap, altı yılı aşkın bir süredir ”New York Times En Çok Satanlar” listesi’nde yer alıyor. Kitap, 51 dile çevrildi ve  32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede satıldı. Kiyosaki  şu tweeti attı:
  Enflasyon, artmaya devam ediyor. Özellikle dar gelirlileri ve orta sınıfı hedef alıyor. Enflasyondan korunmak için daha fazla altın, gümüş, Bitcoin, Ethereum ve  emlak alıyorum.

 

 

Ekonomist, daha fazla Bitcoin ve ETH satın almakla ilgili tweet attığında, Bitcoin.com Markets verilerine göre ETH 4.238 dolardan işlem görürken, lider kripto para birimi BTC fiyatı yaklaşık 56.267 dolardı. An itibariyle, BTC 57.547 ve ETH ise 4.343 dolardan işlem görüyor. Kiyosaki daha önce birkaç kez enflasyon konusunda uyarmıştı. Ayrıca bir süredir Bitcoin yatırımını öneriyor.

 

Kiyosaki, Biden ve FED’in para politikasını eleştirdi! Kripto para sektörü büyüyor!

Ekim ayında, ünlü ekonomist, Başkan Joe Biden ve Federal Rezerv’in ABD’nin bir ekonomik krize girdiğini öngörerek “yoksul insanları soyduğunu” tweetledi. Biden ve Fed’in “yeni krizi önlemek için enflasyona ihtiyacı olduğunu” kaydetti ve ikisinin de “dürüst” olmadığını iddia etti. Kiyosaki, dev bir çöküşün ardından yeni bir buhranın geldiği konusunda uyardı. Daha sonra insanlara altın, gümüş ve Bitcoin satın almalarını tavsiye etti. Kiyosaki, lider kripto para birimi BTC için iyimser bir tablo çiziyor.

Mayıs ayında Kiyosaki, “Fed, enflasyona karşı daha fazla ve daha ucuz dolar politikası izliyor” diye tweet attı, “Fed’in faiz oranlarını artırarak hisse senedi, tahvil, emlak ve altın çöküşüne neden olacağını” belirtti. Ünlü yazar, “en büyük sorunun sınırsız para basımı olduğunu iddia etti.. Fed’in “daha fazla para” basacağını belirterek, yatırımcılara “Altın, gümüş ve Bitcoin ile devam edin” tavsiyesinde bulundu. Daha fazla kripto para haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku