Tom Lee Bitcoin Hedefini Açıkladı: Bu Seviyeleri Bekliyorum!

22

Pazartesi günü CNBC ile röportajı sırasında, Fundstrat Global Advisors’ın kurucu ortağı ve araştırma başkanı Tom Lee, büyük bir düşüşe rağmen Bitcoin fiyatının yıl sonu fiyat hedefi olan 100 bin dolara ulaşma yolunda ilerlediğini söyledi.

Lee, yıl sonu 100 bin dolarlık  hedefini koruyor

Tom Lee, ayı piyasası ve fiyatlardaki düşüş eğiliminden kolayca korkmayacağını şu sözleriyle ifade etti:

Bence Bitcoin aşırı derecede değişken bu kripto paranın doğasında var diğer taraftan insanlar için kazanç sağlayan da bu. Yine, Bitcoin şu anda ceza kutusuna düşmesine rağmen, yine de 100 bin doların üzerine çıkabileceğini düşünüyorum.

Lee, CNBC’ye yıl sonu Bitcoin hedefini ilk olarak Aralık ayında açıkladığını söyledi. Dünyanın en büyük kripto para birimi Nisan ortasında 65 bin dolara yakın bir fiyata ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri, mücadele etse bile geri adım atmayacağını belirtti. Bitcoin fiyatı, yaklaşık %54 oranında bir düzeltme ile 19 Mayıs’ta 30 bin dolara düştü. Kayıplarının bir kısmını telafi etti. Perşembe ve Cuma günleri ise 40 bin dolardan fazla iade etti. Ancak hafta sonu boyunca Bitcoin tekrar satış pozisyonuna geçerek 32 bin doların altına düştü. Bitcoin’in önceki boğa döngülerinde hiçbir zaman %50’nin üzerinde bir düzeltme yapmadığı göz önüne alındığında, çoğu kişi mevcut düzeltmenin yukarı yönde daha çok ilerleyip ilerlemeyeceğini sorguluyor. Konuya ilişkin olarak yaptığı paylaşımda Tom Lee sözlerine şöyle devam etti:

Bitcoin volatilitesi network sisteminin bir parçasıdır. Bu nedenle Bitcoin satın alan herkesin her zaman hiper volatiliteye sahip olacağının farkında olması gerektiğini düşünüyorum. Fırsat da aslında bu.

Bitcoin satışları daha çok yeni hesaplardan

Son zamanlarda Bitcoin’in karşı karşıya kaldığı rüzgarlardan diğerleri de Tesla CEO’su Elon Musk’tan gelen yorumlar ve Çin ve ABD’deki yasal endişeler yer alıyor. Bazı stratejistler, geri çekilmenin boyutunun kripto piyasalarındaki kaldıraç artışıyla ilgili olduğunu da belirtiyor. Lee son zamanlarda gerçekleşen bu dalgalanmalar ile ilgili olarak şunları kaydetti:

Bu aslında büyük bir yükseliş zamanında Bitcoin alımı yapan yatırımcılar için aslında bir uyandırma çağrısı. Satışların nereden gerçekleştiğine baktığınızda, asıl BTC sahiplerinden değil daha çok yeni hesaplardan olduğunu görüyorsunuz.

Daha önce Lee, 120 bin dolar olan yıl sonu hedefini büyük düzenlemeden günler önce yükseltmişti. Bitcoin, yıllık kazançlarının çoğunu kaybettikten sonra 2021’de sadece %30 arttı.

Kaynak Azcoinnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku