Elon Musk’un Şirketi Twitter, Yeni Altcoin mi Çıkarıyor?

47

Son birkaç saat içinde Twitter’da Elon Musk’ın yakında kendi altcoin projesi olan Twitter Coin’i piyasaya sürebileceği söylentileri dolaşıyor. Bunun Dogecoin (DOGE) ve hatta Bitcoin (BTC) için ne anlama geldiği şu anda belirsiz görünüyor. Araştırmacı Jane Manchun Wong’a göre, Twitter’ın Web uygulamasından çıkarılan kod, potansiyel yeni bir ‘Twitter Coin’ entegrasyonu gösteriyor.

Twitter kendi altcoin projesini mi geliştiriyor?

Twitter, kripto para ödemelerini ve belki de yerel bir altcoin projesini entegre etmek için daha kararlı adımlar atıyor olabilir. Güvenlik araştırmacısı Jane Manchun Wong, silinen bir tweet’inde paylaştığı “Twitter Coin” i tasvir eden bir vektör görüntüsünün kodunu çıkardı. Wong ayrıca, Twitter’ın “İpuçları” özelliğindeki “Paralar” bölümünün bir görüntüsünü paylaştı. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar tweet’in ekran görüntüsünü almayı başardı. Görünüşe göre, Elon Musk zaten bir Twitter altcoin logosu geliştirdi.

altcoin

Kod, Twitter Web Uygulamasının yeni bir sürümünden çıkarıldı, Wong verdiği demeçte. Twitter Coin’in simgesi, Twitter’ın üzerinde çalıştığı kripto entegre bahşiş özelliği ile ilgili olabilir dedi ve şunları ekledi:

Henüz kullanıma sunulmadı; Bunun tam olarak ne olduğuna dair çok az bilgi var.

Dogecoin fiyatı aniden yükseldi

Araştırmacının paylaşımlarının ardından lider meme coin Dogecoin (DOGE) ani ve kısa süreli bir yükseliş yaşadı. Bu durum karşısında şaşırdığını belirten Wong, projenin DOGE ile bir bağlantısı olup olmadığını bilmediğini söyledi ve şunları belirtti:

Paylaştığım kodda “twitter bağışları” ve “twitter coin”in ne olduğuna dair hiçbir gösterge yok. Bunun DOGE ile ilgili olup olmadığından bahsetmiyorum bile.

altcoin

Ancak Wong daha sonra, diğer tweetleri gibi bu tweet’ini de gizledi. Bu arada, Twitter’ın yeni CEO’su Elon Musk, yaklaşık iki milyon dinleyiciden oluşan bir kitleye yaptığı konuşmada, Twitter alanlarındaki kripto ödemelerine olan ilgisini yineledi. Musk, “Twitter’ın hem fiat hem de kripto ödemeleri olması hiç akıllıca değil” dedi. Tesla’nın kurucusu, kriptoyu Twitter’a entegre etme konusundaki yoğun ilgisini düzenli olarak paylaşıyor ve bu konu kripto para çevrelerinde fazlaca konuşuluyor. Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Musk’ın bir DOGE destekçisi olduğu göz önünde bulundurulunca söz konusu entegrasyona konu olan kripto paranın DOGE olabileceği ihtimali bile meme token’ın geçtiğimiz süreç boyunca iyi bir performans sergilemesine yetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku