Bu Kripto Para ‘Satılmak’ İçin Binance’e Gönderildi!

34

Çinli bir kripto para madencisi, yaklaşık 124 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC)’i Binance’e yolladı! İşte detaylar…

Ünlü kripto para madencisi, büyük miktarda Bitcoin’i Binance’e yolladı!

Blockchain verilerinin gösterdiğine göre, Çinli bir madenci Binance kripto borsasına yaklaşık 124 milyon dolar değerinde yaklaşık 5.600 Bitcoin (BTC) gönderdi. Bitcoin madencisi 1Thash, bu hafta başlarında analiz firması CryptoQuant tarafından işaretlenen bir dizi işlemde neredeyse tüm Bitcoin çantasını Binance’e gönderdi. Binance, günlük işlem hacmine göre en büyük kripto borsasıdır.

Kripto yatırımcıları arasındaki geleneksel görüş, madencilerden Binance gibi borsalara büyük BTC akışının, madencilerin BTC satmaya hazırlanıyor olabileceği yönünde bir düşüş sinyali olarak açıklanıyor. Bunun anlamı, son kripto rallisinin, özellikle son aylarda kripto kışı nedeniyle daralan kâr marjları ile fiyatları direnilmesi çok imkansız bir seviyeye itmiş olabileceği nedeni olarak karşımıza çıkıyor.

CryptoQuant verilerine göre 17 Ocak ve 19 Ocak’ta 1Thash sırasıyla 2.396 ve 3.336 BTC aktardı. CryptoQuant’ta kıdemli bir analist olan Julio Moreno, 19 Ocak’ta aktarılan 3.336 BTC’nin doğrudan Binance’e gönderildiğini, 17 Ocak’ta aktarılan 2.396 BTC’nin yüzde 94’ünün Binance’e inmeden önce üç farklı cüzdanda saklandığını belirtti. İki gündeki transferler, CryptoQuant’ın iki buçuk yıl önce Temmuz 2020’de başlayan 1Thash izleme geçmişindeki en yüksek çıkışlar oldu.

CryptoQuant’tan alınan verilere göre, 1Thash’in çıkışları madencinin varlıklarını sıfıra indirirken, tüm madenciler için BTC rezerv bakiyesi 1.837 milyon ile bir yılın en düşük seviyesine geriledi.
1Thash’in Binance’e BTC çıkışı, piyasa değerine göre 1 numaralı kripto para birimi olan Bitcoin’in 22.000 doları aşmasıyla geldi.

Daha önce kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere Moreno, 1Thash’in “emekli bir madenci” olduğunu, çünkü havuzun son 30 gün içinde yalnızca iki blok çıkardığını ekledi. Ayrıca, Mempool Açık Kaynak Projesi’nden alınan verilere göre, son altı ayda 1Thash yalnızca 13 blok madencilik yaptı.
1Thash’in madencilik faaliyetinin büyük kısmı Eylül 2019 ile Haziran 2021 arasında gerçekleşti. Bu süre zarfında 1Thash, toplam blok sayısının yüzde 99’unu oluşturan 4.900’den fazla bloğu madencilik yaptı.

Bitcoin fiyat durumu

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son bir haftalık süreçte yüzde 14.8 değer kazandı. Son 24 saatlik süreçte ise yüzde 8.6 değer kazanan BTC, 22.903,17 dolardan işlem görüyor.

Milyarderlerden Bitcoin Tahminleri: Tarih de Kondu!

Kripto para piyasasının genel değeri ise son 24 saatlik süreçte, Bitcoin’in yükselişe geçmesiyle beraber hareketlenen altcoin piyasası sayesinde yüzde 6.5 değer kazandı. Anlık olarak kripto para piyasası 1.08 trilyon dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coindesk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku