Ünlü analist: Bitcoin de 14 bin doların üzeri için henüz erken

0 0

13 bin 70 dolar ile Bitcoin Ocak 2018den bu yana pazar günü ikinci en yüksek haftalık kapanışını ve şimdiye kadarki en yüksek altıncı kapanışını gerçekleştirdi.

Teknik düzeyde bu ortalama bir başarı değil – BTC / USD uzun vadeli haftalık direnci 11 bin 900 dolarda geride bıraktı ve ayrıca bu yüksek seviyeleri korudu.

Ancak bunuda unutmamak lazım 12 bin doların yeniden üzerine çıkılması bile boğa piyasasının sona ermesinden bu yana 20 bin dolara ulaştığı 2017 sonundan bu yana dikkate değer ölçüde kayıp var.

Hem 2019da hem de 2020nin başlarında 12 bin doların üzerindeki kısa hamlelerin tümü satışlarla karşılaştı. Bunun sonucu olarak haftalık zaman dilimlerinde daha düşük seviyelere çekilme ile sonuçlandı.

Dolayısıyla bu haftanın kapanışı Bitcoin için başka bir dönüm noktası sağlıyor ve analistler bunun öneminin gerçek olduğundan umutlu.

Analist Michaël van de Poppe mevcut gidişatı sürdürmek için 11 bin 500 doların hemen altındaki bölgenin üzerinde kalınması gerektiğini söyledi ve “Bence bu olası bir senaryo henüz 14 bin doların üzerinde net bir kırılma beklemiyorum. Önümüzdeki yıldan başlayarak 17 bin dolara doğru bir sonraki ralliye doğru ivme kazanmak için önceki direnç bölgesinin yeniden testi” dedi…

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku