David Marcus:  Köşeyi dönüyoruz

0 0

Geçtiğimiz hafta ödeme devi PayPalın Bitcoini ve 2021den itibaren üç altcoini destekleyeceği duyurusu fiyat hareketini etkilemeye devam ediyor.

Geçen hafta haber çıktığında Bitcoin aniden 12 bin 500 doların üzerine çıktı ve 13 bin 200 doların en yüksek seviyesine ulaştı ve ardından hafta sonu 13 bin 370 dolara ulaştı.

Aslında deneyimli Bitcoin kullanıcıları arasındaki tepkiler karışıktı. Bazı tüketiciler kısıtlamaların zaten uygulandığı bilindiğinden PayPalın kripto para birimlerini kendileri için tutmasına izin vermemeleri konusunda uyarıda bulundu.

Bununla birlikte Bitcoinin büyük bir benimseme engelini aştığı konusunda fikir birliği devam ediyor. PayPalın daha önce terk ettiği Facebook’un Libra dijital para planının ortak yaratıcısı David Marcus bile destekler nitelikte.

Marcus 25 Ekimde attığı bir tweette “Daha fazla ana akım finansal hizmet oyuncusunun kripto pazarına girmesini görmek heyecan verici” dedi ve ekledi:

“Bu haftaki @PayPal tarafından yapılan açıklamadan sonra artık birçok banka #BTC ve stablecoin desteği peşinde. Köşeyi dönüyoruz. “

Sözleri Virgin Galactic başkanı Chamath Palihapitiyanın perşembe günü aynı şekilde Bitcoinin artık büyük kurumlar için “isteğe bağlı” olmadığını söyleyen tahminlerini yansıtıyor.

Bununlan birlikte ok sayıda şirket fiat para birimi enflasyonuna maruz kalmayı azaltmak için uyumlu bir çaba içinde son haftalarda ve aylarda rezervlerine Bitcoin ekledi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku