Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk’ın Satın Alma Teklifine Yanıt Verdi!

77

Twitter, Dogecoin (DOGE) savunucusu ve Tesla lideri Elon Musk’ın şirketin kontrolünü ele geçirmesini engelleyebilecek bir yatırımcı politikası başlattı. Twitter, Elon Musk’ın şirketi satın almak için 43 milyar dolarlık teklifine, medya kuruluşları tarafından “Zehirli Hap” olarak adlandırılan yaklaşımı benimsemeye karar verdi.

Elon Musk’ın Twitter teklifi dolaylı olarak reddedildi

Sınırlı süreli hissedar hakları planı, “herhangi bir kişi veya grup, yönetim kurulunun onayı olmadan Twitter’ın ödenmemiş adi hisse senetlerinin en az yüzde 15’inin intifa hakkı sahipliğini elde ederse, diğer hissedarların indirimli olarak ek hisse satın almalarına izin verileceğini” öngörmektedir.

Elon Musk Twitter'a Meydan Okudu: B Planı var!
 

Twitter’ı satın alma teklifini içeren resmi belgede şirket, konuyu inceleyeceğini ve hissedarların yararına olup olmadığını göreceğini söyledi. İstişareden sonra ekip, 14 Nisan 2023 tarihine kadar geçerli olacak oy birliğiyle “Zehirli Hap” yaklaşımını benimsedi. Bunun yanında Twitter, Musk’ın teklifiyle ilgilenmediğini belirtmedi. Ancak sosyal medya devinin bu yaklaşımın benimsenmesi, şirketin mülkiyetini kendisine bırakmak istemediğini veya en azından hissedarlarına fayda sağlamak için durumdan yararlanmadan istemediğini göstermektedir. Twitter, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

 Haklar Planı, herhangi bir varlığın, kişinin veya grubun, tüm hissedarlara uygun bir kontrol primi ödemeden veya Yönetim Kurulu’na bilinçli kararlar vermesi ve hissedarların çıkarlarına en uygun eylemleri gerçekleştirmesi için yeterli zaman sağlamadan, açık piyasa birikimi yoluyla Twitter’ın kontrolünü ele geçirme olasılığını azaltacaktır.

Elon Musk, Twitter’ı satın almaya kararlı

Kriptoarena.com olarak daha önce bildirdiğimiz gibi, Musk, kısa süre önce Twitter’daki hisselerin yüzde 9’undan fazlasını satın aldı ve şu anda elinde tutuyor. Şirket ona yönetim kurulunda bir yer teklif etti, ancak Musk bu teklifi reddetti. Bunun nedeni muhtemelen tüm şirketi satın almayı zaten aklında tutmasıydı, bu da birçok tartışmaya yol açan bir hareketti.

Elon Musk Twitter'a Meydan Okudu: B Planı var

Twitter, Musk’ın şirketi satın almasını engelleyebilecek bir strateji benimsediğinden, milyarder yatırımcının sonuçla ilgili başka planları olabilir. Perşembe günü Vancouver’daki TED2022 konferansında yaptığı konuşmada, Twitter’ın 43 milyar dolarlık “nihai” teklifini reddetmesi durumunda B planı olarak bir yedekleme düşüncesi olduğunu söyledi. Yedekleme planı hakkında daha fazla ayrıntı vermemesine rağmen, bu, şirketi her şeye rağmen satın alma konusundaki kararlılığını göstermektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak thecryptobasic.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku