Ripple-SEC Davasında Yeni Gelişme! İşte Ayrıntılar

449

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple (XRP)’a karşı açtığı davanın bir sonraki aşamasına hazırlanıyor gibi görünüyor. Menkul kıymetler düzenleyicisi, şu anda ek keşif yapmak istemediğini belirten bir mektup hazırladı.

SEC, Ripple’a karşı davada ilerlemeye hazır

Davayı takip eden Avukat James K. Filan’ın paylaştığı mektuba göre, her iki taraf da daha sonra uygun gördükleri takdirde ek keşif çağrısında bulunma hakkını saklı tutuyor. James K. Filan’ın paylaştığı mektupta şu sözlere yer veliyor:

Mektupta, bu Mahkemenin 23 Mart 2022 tarihli Emri (D.E. 452) uyarınca ve 14 Nisan 2022’de Bireysel Sanıklarla görüştükten sonra, SEC’in Mahkeme’ye, SEC’in şu anda herhangi bir ek keşif yapmak istemediğini saygıyla bildirdiği belirtildi.

Davanın ne zaman sona ereceğine dair bir zaman çizelgesi veya bir çözüm üzerinde çalışılıp çalışılmadığı konusunda bir bilgi olmasa da, topluluk üyeleri dosyalamanın olayların iyi bir dönüşü olduğunu düşünüyor. Bu arada, SEC’in mektubu, mahkemenin müzakere süreci ayrıcalığı (DPP) kararının yeniden değerlendirilmesi için önergesini reddetmesinden kısa bir süre sonra geldi. Yargıç, SEC’in önergesinin, itiraz edilen belgelerin müzakereci olup olmadığına dair olumlu bir karar verme girişimi olduğunu iddia ederek önceki kararını onayladı.

Ripple galibiyete her zamankinden daha yakın

Ripple için büyük kazançlar sağlayan diğer birkaç kararla, Fintech firması zafer olasılığına daha fazla güveniyor. Yakın zamanda yapılan bir röportajda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davanın beklenenden daha iyi gittiğini söyledi ve şunları ekledi:

Dava son derece iyi gitti ve yaklaşık 15 ay önce başladığında umduğumdan, şimdi çok daha iyi bir durumda.

Bu arada, Ripple sempatizanları da Ripple’a destek vermeye devam ediyorlar. Avukat Fred Rispoli, XRPL kullanıcıları adına eski SEC yetkilileri Jay Clayton ve William Hinman’a karşı bir topluluk davası açtı. Avukat, iki eski SEC üyesinin komisyondayken Ripple’ın ele alınmasında çıkar çatışması olduğunu iddia ediyor. Daha fazla Ripple haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku