Polonyalı Sosyal Medya Fenomeni ”Aşkını” NFT Olarak Sattı! İşte Dijital Aşkın Değeri!

49

Polonyalı sosyal medya fenomeni, aşkını NFT olarak satan ilk kişi oldu ve  tarihe geçti. Satıştan1 milyon Polonya Zlotisi (250 bin dolar) kazanan Marta Rentel, böylelikle NFT sektörüne bambaşka bir boyut getirmiş oldu.

”Dijital aşkım kişiliğimin bir parçası”

Instagram hesabı ‘martirenti’yi kullanan Marta Rentel, 13 Temmuz‘da “dijital aşk” varlığını henüz bilinmeyen bir alıcıya sattı. Rentel, işlem tamamlandıktan sonra, merak edilen alıcı ile romantik bir akşam yemeği yiyecek. En yalın anlatımla NFT’ler dijital sanat eserlerini ve koleksiyon ürünlerini tescil edilebilir ve satılabilir varlıklar haline getiren dijital sertifika anlamına geliyor

26 yaşındaki Rentel, Insider’a verdiği demeçte, NFT sektörünü yakından takip ettiğini ve kendisine yoğun ilgi gösteren takipçileri sayesinde aklına böyle bitr fikir geldiğini söyledi. Ünlü fenomen, gerçekleşen satışın fiziksel bir ilişkiyle alakalı olmadığını, sattığı aşkının online kişiliğinin bir parçası olduğunu söyledi. Rentel’in Instagram’ında şu ifadelere yer veriliyor:

Benim adım Marti Renti. Gerçi bu benim ‘gerçek’ adım değil, internetin benim sahnem ve bu isim benim kozmik paralel dünyadan gelen kişiliğimin dijital bir versiyonu.

Aşkın NFT olarak satılması kadınlar için sembolik anlama sahip

654 bin Instagram takipçisi olan Rentel, bir duyguyu simgeleştirerek “benzersiz” bir şey elde etmek için böylesi bir yola başvurduğunu söyledi. Ayrıca, Instagram fotoğrafları ve YouTube videolarının özel mülkiyeti gibi diğer NFT koleksiyonunu web sitesi aracılığıyla satmaya karar verdi. Artnet.com’a göre, sosyal medya fenomeni, Mayıs ayında “Io sono” (“Ben” anlamına gelen) başlıklı görünmez bir heykeli 18.300 dolara satan İtalyan sanatçı Salvatore Garau’dan ilham aldığını söyledi. Rentel, Insider’a aşkını satmanın para kazanmanın veya tarih kitaplarındaki yerini sağlamlaştırmanın alışılmadık bir yolundan daha fazlasını sembolize ettiğini, bunun diğer kadınlara özerklikleri hakkında bir açıklama yaptığına inandığını söyledi ve şunları ekledi:

Benim için dijital aşkı satmak kadınları güçlendiriyor, çünkü özgürlüğümüzden ve bireyselliğimizden ödün vermeden de sevebiliriz. Bu aslında feminizmin bir parçası. Dijital aşk işlemseldir, ancak bir erkekle sırf zengin  olduğu için evlenmek de öyle, değil mi?

NFT Çılgınlığı Sona mı Erdi? İşte Çarpıcı Güncel Veriler!
 

Rentel ayrıca kazandığı paranın bir kısmını bağışlamak için doğru hayır kurumunu aradığını söyledi. İleriye dönük olarak, Rentel, daha fazla sosyal medya fenomeninin kendisinden ilham alacağını ve takipçilerine sundukları yaratıcı fikirler ile başarılı olmalarını umuyor. Rentel, NFT satışından haberdar olduğunu ancak alıcının kimliğinin anonim kalacağını söylüyor. Dijital işlemden gerçek aşkın gelişebileceğini düşünüp düşünmediği sorulduğunda, Rentel, gizemli alıcının “çok zengin bir kadın veya çocuk” olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. Rentel Instagramında şunları paylaştı:

Belki birgün gerçek aşkı, ikinci yarımı bulursam, bunun daha kıymetli olacağını düşünüyorm?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Businessinsider.com.au
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku