Tom Lee: Bitcoin gerçek bir güvenli liman

0 0

Pazar stratejisi ve sektör araştırma şirketi Fundstrat Global Advisor’da kıdemli analist Tom Lee Bitcoinin (BTC) yatırımcılar için gerçek bir güvenli liman haline geldiğinden emin.

15 Ağustosta Fox Business kanalında bir röportaj sırasında doğrudan “Bitcoinin gerçek bir güvenli liman olup olmadığı” sorulduğunda Lee pozisyonunu doğruladı:

“Evet. Piyasalarda görebilirsiniz. Kargaşanın olduğu yerde yerel Bitcoin fiyatları prim yapma ve yükselme eğilimindedir çünkü insanlar paralarını korumanın yollarını bulmaya çalışıyorlar. Yani evet ben Bitcoin’in güvenli bir liman olduğunu düşünüyorum.”

Lee Bitcoin’in “bu yıl çok iyi fiyatlandığını” da belirterek izleyiciye geçen Aralık ayında fiyatının 3.000 $ civarında olduğunu ve o zamandan beri 10.000-12.000 $ seviyelerine yükseldiğini hatırlattı. Fundstrat analisti Bitcoin’in “hisse senetleri tahvillerle gerçekten alakasız olduğunu bu yüzden iyi bir çeşitlendirme önlemi olduğunu” belirtti.

Leeye göre şu anda Bitcoin “sadece dinleniyor” ve 2019un sonunda fiyatlarında önemli bir artış gösterebilir.

“Yıl sonunda çok daha yüksek olacağını ve potansiyel olarak tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olacağını düşünüyorum. Bence Bitcoin’e % 2 ya da % 1 sermaye ayırmak isteyen herkes yanlış gidebilecek pek çok şeye karşı koruma sağlamak istiyor – bu akıllıca bir bahis. ”

Daha önce Cointelegraph Bitcoinin yatırımcıları için güvenli bir liman haline gelmesinin üç ana nedeni hakkında bir rapor yayınlamıştı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku