Şok İddia: Tesla Bu Altcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Hazırlanıyor

326

Twitter kripto topluluğu bu kez Tesla’nın gelecekte muhtemelen meme altcoin projesi Dogecoin (DOGE)’i ödeme olarak kabul edeceği iddiası ile çalkalanıyor. Bu iddianın çıkış kaynağı ise büyük bir DOGE hayranı olan Matt Wallace’dan başkası değil.

Matt Wallace’ın Dogecoin iddiası heyecana sebep oldu

Kripto para birimleri hakkında içerikler üreten bir YouTuber olan ve Dogecoin hayranlığı ile tanınan Matt Wallace bugün paylaştığı tweet ile Twitter’daki kripto topluluğunda bir heyecana sebep oldu. Wallace’ın attığı tweet’e göre, Elon Musk’ın şirketi Tesla, yakında DOGE’u ödeme yöntemi olarak kabul ettiğini açıklayacak. Hatta Wallace’ın iddiasına göre, Tesla, Robinhood cüzdanı çıkınca altcoin projesini ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlayacak.

Daha dün Robinhood, yeni kripto para cüzdanını uygulamasında test ettiğini açıkladı. Cüzdan, kullanıcıların Bitcoin ve altcoin projelerine para gönderip almasına yardımcı olacak şekilde ayarlanıyor. Bu cüzdanın faydası, yatırımcıların kripto paralarını dolara çevirmelerine gerek kalmadan işlem yapabilmeleri. Öte yandan, Dogecoin’in, platformunda büyük değişiklikler üzerinde çalışıldığı biliniyor. Dogecoin Vakfı kendini yeniden kuracak. Bunu yapmak için, sahadan seçkin bir uzman danışmanlar grubunu bir araya getirdi.

Altcoin projesine destek verenler arasında pek çok ünlü isim bulunuyor

Dogecoin Vakfı’nı yeniden kurmak için bir araya getirilen seçkin danışmanlardan biri, Ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin. Bir danışman olarak Buterin, DOGE’nin başlangıçtaki Proof-of-Work (PoW) konsensüsü yerine Proof-of-Stake (PoS) konsensüsüne geçiş yapmasını umuyor. Ayrıca Buterin, DOGE’a fonlarını bir DAO’ya koymasını da tavsiye ediyor. Tesla’ya gelince, firmanın bir gün ödeme olarak meme altcoin projesini kabul etme olasılığını düşünmek çok da zor değil. Tesla, BTC’yi daha önce bir kez ödeme olarak kabul etmişti. Ancak artık Bitcoin, firmanın CEO’su Elon Musk tarafından bile tercih edilmiyor.

Öte yandan DOGE, açıkça Elon Musk’ın en sevdiği kripto para birimi olmasıyla tanınıyor. Ünlü milyarder, Twitter’da Dogecoin’e olan sevgisini sürekli olarak tekrarlıyor. Hem Elon Musk’ın hem de Mark Cuban’ın DOGE’un arkasındaki topluluğa inandığından bahsetmeye gerek bile yok. Dolayısıyla Wallace’ın tweet’i, somut bir kanıtı olmamasına rağmen, kesinlikle büyük bir olasılığa işaret ediyor. Ayrıca Robinhood, Dogecoin’in kendisi gibi ortalama insanlara hitap ediyor. Böylece Dogecoin’in daha fazla popülerlik kazanması hatta belki daha da fazlası, altcoin platformu kendini yeniden kurduğunda oldukça muhtemel görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coinquora.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku