Çarpıcı İddia: Elon Musk, Bu 2 Kripto Para Birimini Portföyüne Ekleyebilir!

984

Elon Musk, geçmişte altcoin’in fiyatının yükselmesini sağlayan, Dogecoin’in önemli destekçisi olarak biliniyor. Ancak gözlemciler, Musk’ın son zamanlarda Dogecoin topluluğunda çok aktif olmadığını ortaya çıkardı. Tesla CEO’sunun kripto para birimleri hakkında yaptığı son büyük Twitter referansının temmuz ayında olması dikkat çekti.

Elon Musk, kripto para birimleri hakkında neden tweet atmıyor?

Elon Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey ile yakın zamanda yaptığı bir Twitter konuşmasında, Dorsey’in sadece “kripto” yazan gönderisine yanıt olarak “bu benim de anahtar kelimem” şeklinde bir cevap verdi. Başka bir örnek, Floki adlı yeni Shiba Inu cinsi köpek yavrusuyla paylaştığı yakın tarihli bir resimdi. Şimdiye kadar 59 milyondan fazla takipçisinden 300.000’den fazla beğeni alan tweet, yanlışlıkla Shiba Inu temalı bir meme altcoin projesi olan Shiba Inu Floki’nin fiyatını pompalama etkisine sahipti. Gerçekten de altcoin’in fiyatı %1000 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Musk eskiden ve hala Bitcoin destekçisi olduğunu iddia ediyor. Öncü kripto para, muhtemelen dikkatini çeken ilk dijital varlıktı. Ancak fikir değişikliğinin nedeni olarak Bitcoin ağının yüksek enerji tüketimini gösteren Musk ile Bitcoin’in ilişkisi kötüye gitti. Musk, ağ önemli miktarda çevre dostu yeşil enerji kullandığına dair kanıt gösterene kadar şirketi Tesla’da Bitcoin ödemelerini kaldırdı. Bu nedenle Musk’ın desteğini geride çekmesi, hatta şirketinin portföyüne zaten enerji verimli bir altcoin eklemesi şaşırtıcı olmayabilir. Bu kategorideki kayda değer altcoin’ler ise Cardano (ADA) ve muhtemelen Ethereum (ETH) olabilir.

Cardano kurucusu Hoskinson, ADA’nın daha enerji verimli olduğunu belirtiyor

Musk, daha önce ikinci en büyük kripto para birimi holdinginin Ethereum olduğunu açıklamıştı. Ethereum’un potansiyeli olduğunu belirtmesine rağmen, Blockchain’in hala bir proof-of-work protokolü kullandığından endişe duyabilir. Bununla birlikte, Ethereum, ETH 2.0 yükseltmesiyle bir Proof-of-Stake ağı olmaya başarılı bir şekilde geçtiklerinde daha enerji verimli ve ölçeklenebilir olmayı planlıyor. Bu, altcoin’i milyarder için çekici hale getirebilir.

Bu aynı zamanda “üçüncü nesil Blockchain” olan Cardano’nun zaten tam bir proof-of-stake ağı olduğu ve Ethereum ve Bitcoin’den birkaç derece daha fazla enerji verimli olmasıyla övündüğü için akla gelmesinin önemli bir nedeni. Charles Hoskinson, nisan ayında Forbes ile yaptığı bir röportajda Cardano’nun şu anda lider kripto para Bitcoin’den 1,6 milyon kat daha fazla enerji verimli olduğunu belirttiğinde buna dikkat çekti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku