Elon Musk Bitcoin (BTC) Madencileri Konseyi’nde Yer Almayacak!

34

Tesla CEO’su Elon Musk, ABD merkezli madencilerle görüşmesine rağmen Bitcoin Madencilik Konseyi’nde resmi bir rolü olmayacak.

Elon Musk aktif rol üstlenmeyecek

ABD merkezli madencilerle yapılan toplantının “umut verici” olduğunu söyledikten birkaç hafta sonra, Elon Musk’ın Bitcoin Madencilik Konseyi’nin oluşumunda ve işleyişinde resmi bir rolünün olmayacağı ortaya çıktı. Tesla, çevre sorunları nedeniyle BTC ödemelerini askıya bıraktıktan sonra Elon Musk, sektörü temiz enerji madenciliği için çaba göstermeye  çağırdı. Çoğu topluluk üyesi Musk’ın sözlerini ilk başta eleştirici olarak görse de, milyarder, olası çözümleri tartışmak için ABD merkezli Bitcoin madencileriyle bir araya geldi.

Elon Musk'ın Kripto Para Piyasası Üzerindeki Etkisi Ne Zaman Sona Erecek?
 

MicroStrategy’den Michael Saylor liderliğindeki toplantı, “enerji kullanımı şeffaflığını teşvik etmeyi ve dünya çapında sürdürülebilirlik girişimlerini hızlandırmayı” amaçlayan bir organizasyon olan Bitcoin Madencilik Konseyi’nin kurulmasıyla sonuçlandı. Musk, bu ilk toplantının bir parçası olduğu için, Konsey’in geleceğine aktif olarak katılacağına yaygın olarak inanılıyordu. Ancak kısa süre önce yayına giren web sitesi böyle bir olasılığı reddediyor. Web sitesinde şu ifadelere yer verildi:

 Elon Musk’ın Bitcoin Madencilik Konseyi’nde hiçbir rolü yok. Katılımının amacı, Bitcoin madenciliğini tartışmak için bir grup Kuzey Amerika şirketiyle yapılan bir bilgilendirme toplantısına katılmaktı.

Bitcoin tutkunu Michael Saylor’dan açıklama

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, dün gece yaptığı açıklamayla söz konusu konseyin resmen kurulduğunu duyurdu. Konsey’in herkese açık bir forum olarak görüldüğü ve katılımın gönüllü olduğu belirtti.

Özellikle Elon Musk‘ın Konsey’le olan bağlantısına ilişkin bir açıklama yapıldı ve Musk’ın, Konsey’de “herhangi bir rolünün olmadığı” vurgulandı. Yapılan açıklamaya göre Musk, Kuzey Amerikalı madencilerle yalnızca BTC madenciliği hakkında eğitici bir görüşme gerçekleştirmek için bir araya geldi. Yakında 100 bin’den fazla BTC tutmayı planlayan şirketin CEO’su Michael Saylor şunları söyledi:

 Elon Musk, Bitcoin destekçisi olarak  Konsey’in kilit bir üyesi.

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku