Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC 40 Bin Doları Neden Geçemiyor?

44

Bitcoin kademeli olarak ancak tutarlı bir şekilde 31 bin dolar’dan 40 bin dolara yakın seviyelere yükseldi. Bununla birlikte, lider kripto para birimi, özellikle dört saatlik grafikte 200 Basit Hareketli Ortalama (SMA) tarafından sunulan muazzam dirençle, 40 bin dolarlık direncin üzerine çıkamadı

Bitcoin (BTC)’in yükseliş trendi sağlam görünüyor

An itibariyle, Bitcoin, önündki engel olan 200 SMA’dan küçük bir ret sonrasında 39.547 dolardan işlem görüyor. Ayılar girişlerini artırsa bile, 40 bin dolarlık hedef, boğalara meydan okumaya devam ediyor. Aşağı yönde, 38 bin dolarlık acil destek, kısa vadeli hedefe doğru yolculuğa devam etmenin anahtarıdır.

Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD), boğaların dört saatlik zaman dilimine göre üstün olduğunu gösteriyor. Bu gösterge, ivmesini ölçerken bir varlığın trendini takip eder. MACD, piyasanın aşırı alım ve aşırı satım koşullarını tanımlamasa da, dipten satın almak veya tepeyi satmak için pozisyonların belirlenmesine yardımcı olur.

40 bin dolar seviyesini aşması için bu şart

Bu arada, Bitcoin grafiğindeki MACD, alıcıların daha fazla etkiye sahip olduğunu gösteriyor. Örneğin, Bitcoin 31 bin dolar’a düştüğünden beri, gösterge onu pozitif bölgeye yaptı. Ek olarak, MACD çizgisi (mavi), sinyal çizgisinin üzerindeki sapmayı sürdürür; bu nedenle, en az direnç yolu yukarı doğrudur.

Belirtildiği gibi, 38 bin dolarlık destek, yükseliş trendini sürdürmenin anahtarı olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC)’in 40 bin dolara yaklaşmasına izin vermek için 200 SMA’daki direncin düşmesi gerekiyor. 40 bin doların üzerinde bir kırılma, son zamanlardaki sık geri çekilmelerin ışığında önemli bir kilometre taşı olacaktır ve çok büyük alım siparişlerini tetikleyebilir ve fiyatı yükseltebilir.Bununla birlikte, 38 bin dolarlık destek verirse, 50 SMA ve 100 SMA tarafından vurgulanan bir alıcı tıkanıklığı olan BTC’nin 36 bin doalr’a düşmesini bekleyebiliriz.

Bitcoin gün içi seviyeleri

Spot oranı: 38.830 dolar

Trend: Kısa vadeli düşüş eğilimi

Volatilite: Düşük

Direnç: 200 SMA ve 40 bin dolar

Destek: 38 bin ve 36 bin dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku