featured

Kripto Para Ekosisteminde 10 Önemli Gelişme Var: Ralli Gelir mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bildiğiniz üzere kripto para ekosistemi çok hareketli ve her gün yepyeni gelişmeler ile karşımıza çıkıyor. Popüler YouTube kanalı olan Altcoin Daily kripto para piyasası ile ilgili son haberleri derledi ve bu haberler bir ralliyi başlatabilir.

Elon Musk DOGE ile ürün satışına başlayacağını duyurdu

Altcoin Daily’nin paylaştığı ilk haber, Tesla’nın Dogecoin ödemelerini kabul etmeye başlaması olarak karşımıza çıkıyor. Geçen ayın başlarında Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin DOGE ile ürün satışına başlayacağını duyurdu. Firma vakit kaybetmeden bu kararı uygulamaya başladı ve bu haber ile birlikte DOGE yüzde 20 oranda yükselerek yatırımcılarının yüzünü güldürmüştü.

BlockWorks’un yapmış olduğu bir paylaşıma göre dünya üzerinde en çok ziyaret edilen 20 finans sitesi sıralamasında kripto para piyasasından da 5 web sitesi bulunuyor. Yapılan sıralamada CoinMarketcap ikinci olarak yer alırken, Binance, CoinGecko, OpenSea ve Coinbase gibi siteler de yer alıyor.

Bir diğer paylaşım ise ülke ve merkez bankalarının BTC alımları olarak karşımıza çıkıyor. Fidelity en son 2021 trend raporunda, yönetim altındaki varlıklarda yaklaşık 5 trilyon olduğunu duyurmuştu. Analistler, şu anda BTC’ye yatırım yapan ülkeler ya da şirketlerin rakiplerinden bir adım önde olacağını düşünüyor. Ayrıca uzman isimler, 2022 yılında BTC yatırımı yapan ülke ve firma sayısının artacağını düşünüyor.

Analist: kripto para piyasasında güçlü bir boğa sinyali gözüküyor

Bir diğer haber, elde edilen veriler sonucu Bitcoin madencileri kazandıkları ödülleri satmayıp, biriktiriyor olmaları. Analistlere göre bu durum kripto para piyasasında güçlü bir boğa sinyali olarak karşımıza çıkıyor. Analistler ekosistemin farklı bir paradigma dönemine girdiğini ve artış yaşanabileceği olanağının üstünde duruyor.

Polygon’un EIP-1559 yükseltmesi ise diğer bir haber olarak karşımıza çıkıyor. Polygon’un çok beklenen bu yükseltmesinin önümüzdeki hafta ana ağda başlaması planlanıyor. Bu yükseltmenin Polygon topluluğunun üzerinde geniş bir etkisi olduğu bekleniyor. Altcoin Daily bu durumu fiyatı artırabileceği yönünde yorumluyor.

Daha önce Kriptoarena.com olarak  bildirdiğimiz üzere, Near Protocol ise WEB 3 hamlesi ile yatırımcıları selamlıyor. NEAR, Web 3’ün benimsenmesine destek amacıyla 150 milyon dolar fon toplamasıyla dikkat çekmişti. Üç dönemli sermaye ile Web 3’ün benimsenmesi için fon toplayan Ethereum rakibi NEAR’ın destekçisi ise çok. O isimlerden biri ise Adreson Horowitz.

Kripto para yatırımları ise artmaya devam ediyor. Mark Cuban’ın son açıklaması olan, yeni yatırımlarının yüzde 80’ini kripto para birimine yapması ile birlikte birçok yatırımcı yatırımlarını bu yönde yapmaya başladı. Analistlere göre piyasada fırsatları görebilen kişiler gelecekte önemli bir avantaj elde edecekler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kripto Para Ekosisteminde 10 Önemli Gelişme Var: Ralli Gelir mi?