Kritik Metrik Bu Altcoin için Yeni Zirvelere İşaret Ediyor

1.643

Dijital gümüş olarak bilinen altcoin projesi Litecoin (LTC) kullanılarak gerçekleştirilen işlemler birkaç gün içinde büyük ölçüde artış gösterdi. Bitcoin’den sonra piyasaya sürülen ilk kripto para birimlerinden biri olan LTC, son zamanlarda giderek daha popüler bir ödeme aracı haline geliyor. Ekim ayı başında yaklaşık 100.000 olan işlem sayısı birkaç gün içinde 140.000’e yükseldi. Bu artış, LTC Visa banka kartının yakın zamanda piyasaya sürülmesi ve token’ın kullanım alanlarındaki artışa bağlanabilir.

Altcoin projesinin artan günlük kullanımları

Litecoin, hızlı ve ucuz kripto işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla Bitcoin’den iki yıl sonra oluşturuldu. Ana hedefine uygun olarak ve kaliteyi geliştirmek amacıyla Litecoin Vakfı, finansal teknoloji firması Unbanked ile ortaklaşa Litecoin Visa banka kartının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu yeni kartın kullanım kolaylığı, altcoin projesindeki işlemlerin artmasına neden olarak lanse ediliyor.

2011 yılında eski Google mühendisi Charles Lee tarafından Bitcoin’in kaynak kodunda yapılan değişikliklerle Litecoin, daha hızlı blok oluşturma ve farklı bir PoW şeması ile alternatif bir ödeme şekli olarak geliştirildi. Yapısı ve kullanımı açısından Bitcoin’e olan benzerlikleri, Litecoin’i “dijital gümüş” olarak anılmasını sağladı. Litecoin, şu anda dünya çapında yaklaşık 3.111 işletme için bir ödeme aracı olarak hizmet vermeye devam ediyor. Geçen yıl, 2.230 işletmenin altcoin projesini ödeme aracı olarak kullandığı göz önüne alındığında bu oran büyük bir sıçrama olarak nitelendiriliyor.

Litecoin (LTC)’in BitPay/Verifone ortaklığı

Daha çok işletmenin altcoin projesini ödeme yöntemi olarak kullanmasının, Covid döneminde güvenli dijital ödemelere duyulan ihtiyaçtan kaynaklanan kripto para birimlerinin yaygın olarak benimsenmesiyle ilgisi olabilir. Buna ek olarak Litecoin resmi Twitter hesabından 25 Ekim’de BitPay ve Verifone arasındaki bir ortaklık imzaladıklarını duyurdu. BitPay, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi en iyi kripto para birimlerini içeren ayda 60.000’den fazla işlemi gerçekleştiren bir kripto ödeme işlemcisi olarak biliniyor.

Bir satış noktası ödeme işleme devi olan Verifone, yılda yaklaşık 440 milyar dolarlık işlemleri gerçekleştiriyor. Bu iş birliği, Litecoin işlemlerindeki ani artışın bir başka sebebi olarak görülüyor. Bu ortaklığın Litecoin’i her zamankinden daha büyük bir kullanıcı tabanına sunması bekleniyor. Altcoin, son zamanlarda patlayan BTC, ETH ve memecoin’leri de dahil olmak üzere diğer pek çok kripto para biriminin gölgesinde kaldı. Yazım sırasında, LTC 187,50 dolardan işlem görüyor. 13 milyar doların hemen altında bir piyasa değeri ile token, piyasa sıralamasında 19. sırada yer alıyor. Litecoin hakkında detaylı bilgiler için Kriptoarena.com’u takip etmeye devam edin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku