Kraken’den Kritik Bitcoin, ETH ve DOT Yorumu: Ralli devam edecek mi?

923

CNBC ile gerçekleştirilen yeni bir röportajda, Kraken Ürün Müdürü Jeremy Welch, Bitcoin (BTC)’in büyüyen benimsenme oranı ve teknik gelişmelerin yükselen temposunun, lider kripto paranın dirilişini yeniden körüklediğini ifade ediyor.

Bitcoin, ETH, DOT ve diğer kripto paraların fiyat yükselişini sürdüren faktörler nelerdir?

ABD merkezli kripto borsası Kraken yöneticisi, Bitcoin ve birkaç üst düzey kripto projesinin patlayıcı büyümesinin arkasındaki katalizörler hakkındaki düşüncelerini paylaşıyor. Konu ile ilgili olarak Welch şunları belirtiyor:

Bitcoin fiyat değişikliklerine sebep olarak gördüğümüz ana nedenler, genellikle benimsenme veya yeni teknik gelişmeler etrafında dönüyor. Ve her ikisi arasında, bulunan ETF (borsada işlem gören fon)’ler gibi, daha fazla benimsenen ve güçlü bir piyasa hareketine işaret eden faktörler de fiyatı etkileyecektir.

"Görsel:

Welch, Bitcoin ile birlikte Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) gibi diğer büyük sermayeli altcoin’lerin protokollerinde yapılan teknik değişiklikler nedeniyle büyük bir büyüme gördüğünü şöyle ifade ediyor:

Bitcoin (BTC)’in temellerindeki değişiklikler teknik değişikliklerdir ve bunları canlı olarak görebilirsiniz. Bu, daha önceki hiçbir para türüne benzemiyor, çünkü para birimindeki değişiklikleri görebilirsiniz, doğrudan nasıl çalıştığını anlayabilirsiniz.

Dolayısıyla Bitcoin, Ethereum, Polkadot ve diğer birçok kripto para birimi için yapılan bu teknik değişiklikler, yeni bir lansman olduğunda kesinlikle fiyatın yükselmesini sağlayan itici güçlerden biri oluyor. Ethereum kısa süre önce, ağdaki her işlem için ETH’nin küçük bir bölümünü dolaşımdan kaldıran, EIP-1559 olarak bilinen bir güncelleme içeren hard fork’u başlattı. Polkadot, önümüzdeki ay esasen Blockchain platformunda başlatılmasına izin verecek olan parachain müzayedelerini başlatmaya hazırlandığını duyurdu.

Kripto para piyasası her kesimden benimsenmeye devam ediyor

Welch, her yaştan ve kökenden insanın artık dünyanın her yerinden Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerine yöneldiğini söylüyor. Bu hususta Welch düşüncelerini şöyle açıklıyor:

Artık geleneksel yatırımcılardan da ilgi görüyoruz, birçok gençten de ilgi görüyoruz. NFT’ler (karşılaştırılamaz tokenler) etrafında bu büyük dalgayı görüyorsunuz. Ve yine, bunu her yaştan, her meslekten ve dünyanın her yerinden görüyoruz. Kraken, 170’den fazla ülkedeki müşterileri destekliyor. Bitcoin ve  kripto para birimlerinin benimsenmesi ve yeni teknolojinin heyecanı etrafında dünya çapında bir fenomen oluşturuyor.

Bu yıl herkes ayakta. 66 bin doların üzerine çıktığımız bu yeni fiyattan herkes memnun gözüküyor. Bu, son birkaç yılda yatırım yapan herkesin yükseldiği anlamına geliyor ve Bitcoin (BTC)’nin Noel zamanı veya yıl sonuna kadar tam olarak nereye varacağını söylemek zor olsa da, fiyat artışının devam etmesini bekliyoruz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku