Son yükselişte borsalar ne kadar Bitcoin aldı?

0 1

Bitcoin (BTC) piyasası bu hafta fiyatların artmasının ardından kar alıcılarının artan satış baskısından kurtuluyor gibi görünüyor.

Çarşamba günü Bitcoin ödeme devi PayPalın kripto para birimlerini desteklediğini açıkladıktan sonra 15 ayın en yüksek seviyesini 13 bin doların üzerine çıkarmak için yüzde 7nin üzerine çıktı.

Chainalysis tarafından takip edilen kripto para borsaları çarşamba günü toplam 106 bin 519 BTC aldı.

Borsalara giden akışlar genellikle satışlardan önce geldiğinden bu boğalar için bir endişe olabilir.

Chainalysisin baş ekonomisti Philip Gradwell “Döviz girişlerindeki artış bazı yatırımcıların yükselen piyasadaki varlıklarını tasfiye etmeye (kar elde etmeye) koştuğunu gösteriyor” dedi.

Bununla birlikte daha yüksek satış seviyelerinin çarşamba günü geçildiğine inanmak için neden var. Çünkü Bitcoinin alım satım yoğunluğu (bir giriş parasının kaç kez işlem gördüğünün bir ölçüsü) iki ayın en yüksek seviyesi 58e sıçradı. Bu 90 günlük ortalamanın iki katından fazla.

Dün borsalara gönderilen 106.519 Bitcoinin her biri ortalama 58 kez işlem gördü bu da pazarın satışları karşılama kapasitesine sahip olduğu anlamına geliyor.

Gradwell “İnsanlar yüksek fiyatlardan yararlanırken alıcılar tarafından ağır basıyor” dedi.

Bu nedenle devam eden fiyat rallisinin bacakları var gibi görünüyor.

Gradwell bugüne kadar yaklaşık 30.000 BTCnin borsalara aktarıldığını belirtti.

İleriye dönük olarak PayPalın kripto hizmetlerine geçişinin ve kurumsal katılımın artmasının yarattığı iyimserliğin ortasında muhtemelen alıcı sıkıntısı olmayacak.

Wave Financial Group genel müdürü Constantin Kogan “2020 hızla kripto kabul yılı oluyor ve 2021i ana akım benimseme yılı olarak görüyoruz” dedi.

Bitcoin “güçlü bir yükseliş eğilimini sürdürecek ve yıl sonunda 14.000 $ ın üzerine çıkacak” dedi.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku