İşte Son 1 Haftada Solana’dan Daha İyi Performans Gösteren Üç Altcoin

85

Önde gelen bir Blockchain veri analizi kuruluşu olan Chainalysis’e göre, dünya çapında ticareti yapılan tüm kriptoların değerine ve hacmine bağlı olarak, kripto ve altcoin’lerin küresel kullanımı 2021’de %880 arttı. İlk 100 kripto para birimi arasında, üç altcoin, Arweave (AR), Celo (CELO) ve Fantom (FTM), önceki hafta en büyük Ethereum rakibi olan Solana’dan daha iyi performans gösterdi.

Yükselen altcoin Arweave

Arweave geçen hafta yüzde 129.93 artarak dün 69.59 dolar ile yüksek bir seviyeye ulaştı. Kripto para, Coinbase Global’in bir parçası olan Coinbase Ventures tarafından destekleniyor. Her bloğu ağdaki diğer bloklarla birlikte dokumak, altcoin projesinin eşler arası ağındaki ikileme yanıt olarak tasarladığı yöntemdi. Dosyalar, veritabanında bulunan varlıklar kullanılarak yürütülebilen diğer Blockchain’lerden kaynaklanan akıllı sözleşmelere ek olarak sınırsız bir süre saklanabilir.

Celo (CELO)

Celo, geçen hafta yüzde 91.21 artarak yazım sırasında 5.73 dolardan işlem görüyor. Altcoin, diğerlerinin yanı sıra Chainlink, RabbitHole, Aave ve Sushi gibi önde gelen kripto kuruluşları ve merkezi olmayan finans (DeFi) girişimleriyle, DeFi for the People adlı 100 milyon dolarlık bir teşvik projesi oluşturmak için ortaklık kurdu. 30 Ağustos 2021 tarihli basın açıklamasına göre proje, özellikle gelişmekte olan ülkelerdeki küçük yatırımcılar için DeFi ekosistemine giriş engelini azaltmayı hedefliyor. Nispeten yeni bir proje olan Celo, Blockchain teknolojisini kullanarak kripto para araçlarını akıllı telefonu olan herkesin kullanımına sunmak istiyor.

Fantom (FTM)

Fantom, yavaş işlem hızları ve maliyetli işlem ücretleri sorunlarının üstesinden gelmek için yönlendirilmiş bir döngüsel olmayan grafik tasarımı kullanan bir katman akıllı sözleşme platformu olarak kuruldu. Yakın zamanda 320 milyon dolarlık bir teşvik programı, altcoin projesinin son zamanlarda fiyatını artırmış gibi görünüyor.

Fantom ekosistemine yeni protokolleri ve likiditeyi teşvik etmeyi amaçlayan 370 milyon dolarlık FTM teşvik planı pazartesi günü açıklandı. Fantom Vakfı, kripto para biriminin ağında başlatılan protokol yaratıcılarına ödüller sunacak. Geliştiriciler, protokolün Toplam Değer Kilitlemesine (TVL) bağlı olarak 1 milyon FTM ila 5 milyon FTM alacak. Lansmana ek olarak, sosyal medya etkileşiminde önemli bir artış ve protokole kilitlenen değer miktarındaki sürekli artış, altcoin projesinin patlayıcı gelişimine katkıda bulunuyor.  FTM son yedi günde %74,51 artarak yazım sırasında 0,9078 dolardan işlem görüyor.

Popüler altcoin Solana (SOL)

Artan yatırımcı ilgisine yanıt olarak Solana, merkezi olmayan finansal sistemler ve NFT’ler için gerekli olan akıllı sözleşmeleri destekleyen ağın da tüm zamanların en yüksek hype’ını görmesiyle rekor bir seviyeye yükseldi. Santiment’e göre, altcoin projesinin verileri, kalabalık heyecanının ve hacminin, ağırlıklı duygunun ortalamasına göre dört sapmayı aşan rekor seviyelere ulaştığını gösteriyor. Geçen hafta %70,62 artan SOL, yazım sırasında 122 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku