New York Belediye Başkan Adayları Seçim Kampanyalarında Kripto Paralara Sığındı

12

New York belediye başkan adayları, seçim kampanyalarına devam ederken, kripto para birimlerine yöneliyorlar. Dijitalleşen dünyada alternatif yatırım araçlarını benimseyen genç nüfusun oylarını alabilmek için, adaylar, ABD hükümetinin görmezden geldiği ve her fırsatta karşı bir duruş sergilediği kripto paraları seçim kampanyaalrını önemli bir parçası yapmaya hazırlanıyor.

Cumhuriyetçi aday Curtis Silwa: kripto para birimleri ile ödeme seçeneği benimsenecek!

Amerikalı aktivist ve politikacı Curtis Silwa, 2021 New York  belediye başkanlığı seçimlerinde Cumhuriyetçilerin adayı. Curtis dün şöyle bir tweet attı:

New York Belediye Başkanı olarak New York şehrini ülkedeki en kripto dostu şehir yapacağım. Emlak vergileri, para cezaları ve maaşlar kripto para birimleri ile ödenecek. Daha fazla kripto ATM’si açacağız ve işletmeleri kriptoyu kabul etmeye teşvik edeceğiz. Ekonomimizi modernize etmeli ve herkes için erişilebilir hale getirmeliyiz.

 

Silwa’nın Dogecoin, Ethereum, Bitcoin ve Ripple ATM’lerinin yer aldığı tweet’i, kripto para camiasında büyük ilgi gördü. Curtis’in rakibi Demokratik cephede bulunan Eric Adams ise bu yılın başlarında New York şehrini “Bitcoin merkezi” haline getirme sözü vermiş ve şunları söylemişti:

Dijitalleşen dünyada, şehrimizi lider konumuna getireceğiz. New York, biliminin, siber güvenliğin, sürücüsüz arabaların, insansız hava araçlarının ve Bitcoin merkezi olacak.

Demokratların adayı: New York Bitcoin merkezi haline gelecek

Adams’ın kripto para politikası, şehri modernleştirmeye ve yeni teknolojileri benimsemeye yönelik daha geniş bir projenin parçası olarak nitelendirilebilir. Politikacı, 2015’te, şehirde Bitcoin, Airbnb ve esrar satış noktaları istediğini itiraf etmişti. Belediye başkan adayı ve eski Demokrat başkan adayı Andrew Yang da kripto söylemleriyle ön plana çıktı. Yang Şubat ayında şunları söylemişti:

 Dünyanın finans başkenti New York şehrinin belediye başkanı olarak, şehri Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için bir merkez haline getirmek için yatırım yapacağım.


New York City, ABD’nin kripto para merkezi haline gelmek istiyorsa, ülkedeki tartışmasız en kripto yanlısı belediye başkanı tarafından yönetilen Miami’yi geçmek zorunda kalacak. Belediye Başkanı Francis Suarez, şehirde bu yıl Bitcoin Konferansına ev sahipliği yaptı. Suarez’in bu tavrı, dünyanın en tutkulu Bitcoin savunucularını Miami’ye taşıdı. Bu yılın başlarında Suarez, kendi kripto  birimi ekibini oluşturarak ve şehir için Miami Coin adlı bir proje ortaya koyarak gündemde kalmayı başardı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Decrypt.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku