Solana Yeni Bir Rekora İmza Attı! İşte Ayrıntılar!

116
Solana (SOL) ekosistemi, geçtiğimiz aylarda kayda değer bir performans sergiledi. Kripto para analitik platformu Messari’den alınan verilere göre, Solana’nın NFT satış hacmi, çeyrek sonunda ikinci en büyük protokol oldu. Ethereum (ETH) ise ilk sırada yer aldı.

Solana (SOL)’nın NFT satış hacmi, rekor kırdı!

Çeyreğin kapanışında ortaya çıkan ağ sorunu ve altyapısında kaydedilen oynaklığa rağmen, ilk çeyrekte akıllı sözleşme platformu Solana, NFT’ler için yeni adres oldu. Satış hacmi bir milyar dolara ulaşırken, NFT pazarı rekor kırdı. Ağın, Phantom mobil cüzdan ile kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi gibi farklı DeFi uygulamaları arasında TLV’nin çeşitlendirilmesi ve ağ içinde ve DeFi dışında farklı uygulamaların başlatılması, Solana’nın büyümesinde büyük rol oynadı. Bununla birlikte, ağ arızası bir kez daha ortaya çıktığından, ağ bazı düşüşler de yaşadı. 2 Mayıs’ta, ağ 8 saat süreyle kapatıldı ve yalnızca ağ doğrulayıcıları bir kümeyi yeniden başlattıktan sonra yayındaydı. Bu, ciddi ağ tıkanıklığına kadar ortaya çıkan diğer birkaç vakadan biri oldu.
Bu yılın son çeyreğinde, Solana belirli ölçütlerde bir artış gördü. Benzer şekilde, bazı metriklerde de ivme kaybetti. Messari’nin raporunda belirttiği gibi, “piyasa değeri  yüzde 30 ve gelir yüzde 43,5 azalırken, ağ, ortalama aktif benzersiz adresler yöününden 28,4, saniye başına ortalama işlem sayısı bakımından  yüzde 94,8 ve toplam ortalama günlük işlemleri açısından yüzde 4,2 artış kaydetti. Ek olarak, gelir üretimindeki düşüş, raporda belirtildiği gibi yüzde 44.8 olan ortalama işlem ücretlerindeki düşüşü yansıtıyor. Düşen ağ performansı nedeniyle gelir de düştü.

Bu altcoin, 2022’nin Ethereum’u olabilir

Ethereum büyümeye devam ettikçe, fiyatıdaha pahalı hale gelecek. The Motley analistlerinden Katie Brockman’a göre, benzer büyüme potansiyeline sahip daha uygun fiyatlı bir yatırım arıyorsanız, dikkate almanız gereken başka bir kripto para birimi: Solana.  Solana, kripto para dünyasının büyüleyici çıkış yapan yıldızlarından biri. Projenin dezavantajları olsa da, SOL potansiyel olarak 2022’nin Ethereum’u olabilir. Solana şu anda 52 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile en popüler beşinci kripto para birimi. Ethereum ise şu anda 452 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahip. Solana, kripto para pazarındaki en büyük oyuncularla rekabet etmek için gerekli olan donanıma sahip bir proje.

Yatırım Uzmanından Çarpıcı Solana Yorumu: Hemen Harekete Geçin!

Altcoin ayrıca, Ethereum ile birçok benzerliği paylaşıyor. Her iki ağ da, merkeziyetsiz finans uygulamaları ve NFT pazarları gibi projeleri barındırabilen akıllı sözleşme platformlarıdır. Ancak Solana’nın Ethereum’a göre büyük bir avantajı var: hız. Ethereum şu anda saniyede yaklaşık 15 işlem gerçekleştirebilirken, Solana’nın saniyede 65 bin işlem gerçekleştirebileceği bildiriliyor. Bu hız nedeniyle, birçok geliştirici Solana ağına akın etti. Bu durum, SOL’u en hızlı büyüyen Blockchain ekosistemi olmasına neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku