Bu Altcoin 1 Ayda Yüzde 31 Bin Artış Kaydetti! İşte Başarının Sırrı

241

Kazanç için hareket eden token STEPN (GMT) bir ayda yüzde 30.000’den fazla, son yedi günde ise yüzde 300’den fazla değer kazandı. Kripto para birimlerinin yukarı doğru ivmesini yansıtan faktörün, bir trend etrafında artan “hype” olduğu görülüyor. Yıllar geçtikçe sektör, ICO’lar, merkeziyetsiz finans (DeFi), memecoin’ler, değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve kazan-kazan (P2E) dahil olmak üzere bir trendden diğerine geçiyor. İlginç bir şekilde, her yeni konsept genellikle yeni bir dizi kripto milyonerine yol açıyor. Yakın zamanda bunlardan biri de STEPN’in Green Metaverse Token (GMT) oldu. Kriptoarena.com olarak daha önce aktardığımız üzere, altcoin STEPN (GMT), 2 Mart’ta Binance Launchpad’de gerçekleştirilen token satışından bu yana yüzde 31.000 gibi devasa bir kâr elde etti. GMT’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,11 dolardan işlem gördüğü 1 Nisan itibarıyla 300.000 dolar kazandı.

STEPN (GMT) nedir?

STEPN, Solana ağı üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimi sosyal-fi uygulamasıdır. Platform kendisini, kullanıcıları yürüyüş, koşu veya koşu yoluyla sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürdüğü için ödüllendiren bir “web3 yaşam tarzı uygulaması” olarak tanımlanıyor. Kazanmak için hareket et hala nispeten yeni bir kavramdır, ancak Oyun-Fi, Sosyal-Fi ve NFT unsurlarını benimsediği için kazan-kazan modeline benziyor. Bununla birlikte, kazan-kazan projeleri, kullanıcıları yalnızca oyun oynamak yerine daha sağlıklı yaşam tarzlarını sürdürdükleri için ödüllendiriyor.

Aralık 2021’de halka açık beta lansmanından bu yana altcoin STEPN, platformdaki günlük aktif kullanıcı sayısının Ocak’ta 1.500’den Mart’ta 100.000’in üzerine çıkmasıyla muazzam bir büyüme kaydetti. Birçok kullanıcı STEPN uygulamasına katılıyor çünkü bunun kazan-kazan modelinin Axie Infinity olacağını umuyor. Ocak ayında proje, Alameda Research, Solana Ventures ve Folius Ventures dahil olmak üzere sektördeki bazı büyük isimlere GMT arzının yaklaşık yüzde 16’sını satarak bir başlangıç turunda 5 milyon dolar topladı.

STEPN NFT Spor Ayakkabı

Ödül kazanmak için kullanıcıların uygulama içi marketten NFT spor ayakkabı basması, satın alması veya kiralaması ve yürümeye, koşmaya veya dışarıda koşmaya başlaması gerekiyor. Oyuncular ayrıca spor ayakkabılarının seviyesini yükselterek veya onararak ya da niteliklerini değerli taşlarla yükselterek kazanç potansiyellerini artırabilirler. Bozulabilir olan spor ayakkabıların dört özelliği (verimlilik, şans, rahatlık ve dayanıklılık) ve beş özelliği (sıradan, sıradışı, nadir, destansı ve efsanevi) vardır. Koleksiyonda ayrıca dört farklı spor ayakkabı türü bulunuyor: yürüme, jogging, koşucu ve spor ayakkabı. Her spor ayakkabının fiyatı, türüne, nadirliğine veya seviyesine göre değişiyor.

STEPN GMT ve altcoin GST nasıl işlev görüyor?

STEPN, popüler Axie Infinity gibi birçok P2E oyun platformu gibi çift token’lı bir model kullanıyor. Bu, STEPN ekosisteminin Green Satoshi Token (GST) ve Green Metaverse Token (GMT) olarak adlandırılan iki tokene sahip olduğu anlamına geliyor. GST, STEPN’in sınırsız tedarik hizmet token’ı iken GMT, 6 milyar birimlik sınırlı tedarik ile bir yönetişim token’ı olarak işlev görüyor. GST’nin sonsuz kaynağı olmasına rağmen, STEPN dolaşımdaki kaynağı kontrol etmek için bir yanma mekanizması kullanıyor. Başka bir deyişle, oyuncuların spor ayakkabılarını basmak, onarmak veya seviye atlamak için GST’yi yakmaları gerekiyor. Proje ayrıca GMT için üç aylık bir geri alım ve yakma mekanizmasına sahip. STEPN uygulaması, kullanıcıları hem GST hem de GMT ile ödüllendiriyor, ancak bu, kullanıcıların spor ayakkabılarının düzeyine ve sahiplik durumuna bağlı olarak değişiyor. Örneğin yeni kullanıcılar veya spor ayakkabı kiralayan kullanıcılar sadece GST kazanabilirken, level atlayan spor ayakkabı sahipleri GMT kazanabilir.

Altcoin GMT neden pompalanıyor?

GMT’nin bir ayda yüzde 30.000’den fazla ve son yedi günde yüzde 300’den fazla kazanmasının birkaç nedeni var. Birincisi, geçmişteki diğer birçok kripto çılgınlığı gibi, kazan-kazan modeli hızla popüler olmaya başlıyor. Bu, STEPN’deki kullanıcı sayısında önemli bir artışa ve altcoin GMT’ye daha fazla talebe yol açıyor. Ayrıca, bu haftanın başlarında bir STEPN sözcüsü, büyük bir spor markasıyla potansiyel bir ortaklık anlaşması hakkında ince ipuçları verdi. Proje, popüler markalar Adidas, Nike, Asics, Head ve hatta Binance’in gizli logolarını içeren bir sanat eserini paylaşarak bir adım daha ileri götürdü. Haber hızla yayıldı ve havayı coşkuyla doldurdu, bu da GMT için tekrar daha fazla talebe yol açtı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku