Solana Fiyat Analizi: SOL İçin Ufukta Yeni Bir ATH Var mı?

94

Solana (SOL), fiyatı 16 günde 70 dolardan 220 dolara yükselerek, son birkaç hafta içinde neredeyse ilk 100’de bulunan  diğer tüm kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. SOL, şu anda piyasa değerine göre ilk 8 kripto para birimi içerisinde yer alıyor ve fiyat hareketi oldukça etkileyici.

Yükselen takoz (kama) formasyonu oluştu

Solana (SOL), yüksek verimli Blockchain sistemini kullanarak merkeziyetsiz finans çözümleri sağlamayı amaçlayan oldukça işlevsel bir Blockchain projesi olarak son dönemde gündeme oturmayı başardı. SOL, ETH gibi diğer projelere göre pek çok avantaja sahip. Bunun temel sebebi, SOL”un, çok miktarda işlemi küçük bir maliyetle yapabilme özelliği. Tüm bu özellikler, birçok kurumsal yatırımcının Solana ekosisteme yönelmesine neden oldu.

CoinShares ve Santiment'ten Kritik Solana Paylaşımı! Coin Yakma Ufukta!
 

Son 3 hafta boyunca, SOL fiyatı 60 dolardan 220 dolara yükseliş yolculuğu boyunca, bir destek trendinin üzerinde tutuluyor. Bu destek noktası, her seferinde fiyattaki düşürmeyi önleyen bir üst trend de oluşturdu. Bu trend çizgileri, yükselen kama modeli adı verilen bir formasyon ortaya çıkardı. Bu model sayesinde, SOL fiyatı belirli seviyelerde tutunmayı başarıyor. An itibariyle, SOL yine yeşil renkte ve 180 dolardan işlem görüyor. SOL fiyatı, bu eğilimi sürdürebildiği sürece, fiyatın 200 dolara yakın ana direnç bölgesine geri dönmesini bekleyebiliriz.

Solana teknik analiz: kritik seviyeler

Solona boğa koşusu 26 Ağustos’ta başladığından beri, fiyat 40MA (turuncu renkle gösterilmiştir) tarafından destekleniyor. Bu MA, tüm bu yükselişin devam ettiği ana destek eğilimi ile doğrudan paralellik gösteriyor. Ayıların daha fazla kontrolü ele geçirmesi ve SOL fiyatını bu işaretlerin her ikisinin de altına çekmesi durumunda, fiyatın ilk başta 167 dolar civarına inmesini muhtemel. Bu destek sağlanamazsa (ki bu muhtemelen), o zaman SOL fiyatının 150 dolar seviyesine yakın bir sonraki desteğine düştüğünü göreceğiz. Bu düşüş senaryosu gerçekleşirse, SOL yaklaşık bir ay sonra, ilk kez onaylanmış bir düşüş trendinde olacak.

Stokastik RSI’ya bakarken, 2 günden fazla bir süredir aşırı satım bölgesinde hareket ettiği için gücün ciddi şekilde aşırı satıldığı sonucuna varabiliriz. Güç, kısa vadeli düşüş trendini kıracak ve 200 dolara doğru daha fazla toparlanmaya izin verecek olan 20 değerini yeniden kazanmalıdır. MACD, yaklaşık 3 haftadır 0 değerinin oldukça üzerinde yükseliş bölgesinde seyrediyor. MA’lar 0 değerinin üzerinde kalabildiği sürece, Solana fiyatı muhtemelen bir yükseliş hareketi yaşayacak.
SOL Gün İçi Analizi

Fiyat: 180 dolar
Trend: Boğa
Volatilite: Orta
Destek: 167 dolar
Direnç: 181 dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku