Şok İddia: Terra (LUNA) Reddit Forumu İntihar Mesajlarıyla Dolu!

5.932
Terra (LUNA)’a ait bir Reddit forumundaki gönderiler, altcoin’in eşi benzeri görülmemiş bir çöküş yasamasıyla birlikte kripto para piyasasının gündemine oturdu.

”Beş gönderiden üçü, intiharla ilgili”

Bugün erken saatlerde yayınlanan bir Forbes raporuna göre, TerraUSD (UST) piyasa değerinin yaklaşık yüzde 98’ini bir gecede kaybetti. Stablecoin, an itibariyle 0.56 dolardan işlem görüyor. LUNA ise yüzde 95’lik bir düşüşle an itibariyle 0.1917 dolardan işlem görüyor. Reddit formunda paylaşılan mesajlar incelendiğinde, devasa çöküş nedeniyle, projeye binlerce dolar yatırım yapan insanların zor durumda olduğu görülüyor. Twitter’daki bir kripto para uzmanı, bu gönderileri derleyerek bir dizi tweet  attı.

Uzmanlar, meydana gelen krizin insanların zihinsel sağlığı üzerindeki etkisi konusunda endişeli. Forumdaki yatırımcılardan bazıları o kadar çok şey kaybettiklerini söyledi ki, artık hayatı yaşamaya değer bulmadıklarını ifade ettiler. Bazılar ise felaket yüzünden evini kaybedeceğini söyledi. John Browlow isimli twitter kullanıcısı “Luna reddit forumu intihar mesajlarıyla dolu. Alt dizindeki en iyi beş gönderiden üçü intiharla ilgili.” ifadelerini kullandı.

 

Terra (LUNA)’da Kurtarma planı açıklandı: ABD’li politikacılar rahatsız

 

Luna Vakfı, ivedi olarak bazı önlemler başlattı. Vakıf, aldıkları yeni bir karar ile 1,5 milyar dolarlık kredi verecek. Bu kredinin 750 milyon doları Bitcoin, geri kalan yarısı ise UST şeklinde verilecek. Ancak, UST’de devam eden satışlara bakıldığında, bu aşamada bu önlem yeterli görünmüyor. Öte yandan Binance gibi popüler kripto borsaları Pazartesi günü LUNA ve UST için para çekme işlemlerini askıya aldı. Bu aşamada Terra ekosistemi için işler oldukça kötü görünse de, kurucu Do Kwon işlerin yoluna gireceğini iddia ediyor. Birkaç saat önce Do Kown, Terra’nın UST stablecoin’i için bir kurtarma planı üzerinde çalıştığını tweetledi. Kripto para sektöründeki söylentiler, Terra’nın ana kuruluşu olan Luna Vakfı’nın stablecoin’i UST’yi korumak amacıyla 1 milyar dolar toplamak için kripto yatırımcıları ile toplantılar yaptığını iddia etti.

Konuya aşina olan kaynaklar, Vakfın endüstrinin en büyük yatırım firmaları ve piyasa yapıcılarından bazılarıyla aktif görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Tüm gözler Do Kwon’un bunu başarıp Terra’yı tehlikeli sulardan çıkarıp çıkaramayacağında.UST’nin çöküşü, ABD milletvekillerinin de dikkatini çekti. Eğer altcoin LUNA’nın piyasa değeri UST’den daha düşük olursa, Terra projesinde UST’nin dengesini korumak için yeterince fon kalmaması problemi ortaya çıkabilir. Bu da tabii ki UST için bitiş anlamına geliyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Futurism.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku