PlanB’den Şok iddia: Bitcoin (BTC)’in Çöküşünde Bir Bit Yeniği Var

207

Stok akış modelini Bitcoin (BTC)’e uygulayan bir analist, kurumların ucuz BTC biriktirmek için kasıtlı olarak Bitcoin fiyatını aşağı çektiğini söylüyor. PlanB, Bitcoin satışlarının kasıtlı olduğunu, kurumsal satın alma işaretlerinin olduğunu belirtiyor.

Bitcoin piyasası perde arkasında etkilemeye çalışılıyor

Preston Pysh ile Bitcoin Fundamentals’ın bir bölümünde PlanB, Bitcoin’in son birkaç aydaki fiyat hareketinin, birisinin piyasayı perde arkasında etkilemeye çalıştığını gösterdiğini belirtiyor ve şu bilgileri paylaşıyor:

Geçen ay ve özellikle bu ay gördüğümüz fiyat hareketi, düşüş yönlü hareketi her zaman piyasanın likit olmayan saatlerinde oldu. Yani kasıtlı olarak yıkıcıydı. Bitcoin için en çok dolar isteyen kişi tarafından satılmadı. Piyasada likit olmayan zamanlarda, iyi bir fiyat elde etmek için çok büyük bir yığınla satıldı, bu yüzden yıkıcı bir satıştı.

Kurumsal oyuncular en büyük kripto parayı biriktiriyor

Kantitatif analiste göre, piyasada net bir yıkıcı satış modeli görüyor ve bunun kurumsal oyuncuların en büyük kripto para Bitcoin biriktirdiğinin göstergesi olduğunu söylüyor ayrıca şu açıklamalara yer veriyor:

Aslında, fiyat tablolarına bakarsanız, örneğin son birkaç ayın günlük grafiğine bakarsanız, tüm bu yıkıcı satışların, olayların her birinin sonunda gerçekleştiğini görürsünüz. Garip bir şekilde, tüm bu satışlar bir veya iki hafta içinde satın alındı. İki hafta içinde V şeklinde bir iyileşme var gibiydi. Bu aynı zamanda benim için insanları korkutarak pozisyonlarından uzaklaştırdıkları kurumsal satın almanın bir özelliğidir. OTC (tezgah üstü) masalarıyla birlikte bireysel yatırımcıları Bitcoin piyasasında aldıkları pozisyonlarından korkutuyorlar, hatta insanları pozisyonlarından tasfiye ediyorlar ve ardından haftalar içinde onlardan geriye kalan hurdaları satın alıyorlar.

Bu, özellikle likit olmayan saatlerde satıp fiyatı aşağı çekerseniz ve ardından likit saatlerde küçük parçalar halinde satın alırsanız oldukça etkili olmaktadır. Temelde ocak ayından beri gördüğüm şey bu, yani son beş aydır. Bu süreç benim gözümde çok ama çok boğa.

Yeni bir tweette PlanB, acımasız satışlardan sonra fiyatların hızla toparlandığı dört örneği gösteriyor ve şunları ekliyor:

Her ayın sonunda likit olmayan saatlerde büyük parçalar halinde Bitcoin satmak, ardından her ayın başında likit saatlerde küçük miktarlarda sürekli satın almak. Dört adet V şeklinde geri kazanım. Kurumsal satın alma?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku