Kurumsal yatırımcıların  yüzde 90 ı Bitcoin satın almak istiyor

0 0

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallıktaki kurumsal yatırımcılar arasında yapılan bir anket Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine artan ilgiyi gösteriyor.

Ankete katılanların çoğu kripto para birimlerinin düzenlenmesinde iyileştirmeler bekliyor.

Evertas Insurance Bitcoinin bir yatırım olarak benimsenmesine ilişkin yeni veriler sağlayan bir anket gerçekleştirdi. Pazar araştırma şirketi Pureprofile tarafından Temmuz ayında gerçekleştirilen anket Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallıktaki emeklilik fonları sigortacılar devlet varlık fonları aile ofisleri ve diğer kurumları içeriyordu.

Rapora göre katılımcılar 784 milyar dolar olarak tahmin edilen varlıkları yönetiyor. Anket sonuçlarına göre bu varlıkların önemli bir yüzdesi kripto pazarına aktarılabilir. Ankete katılanların yüzde 26sı Bitcoin Ethereum Litecoin ve diğer kripto para birimlerine yatırımlarını “önemli ölçüde” artıracaklarını belirtti. Ek olarak anket katılımcıların yüzde 67sinin kripto para birimlerine yatırımlarının biraz artmasını beklediğini ortaya koydu. Genel olarak katılımcıların yüzde 90ından fazlası önümüzdeki 10 yıl içinde dijital varlıklara kripto varlıklara ve kripto para birimlerine yatırım yapmayı planlıyor.

Bitcoine artan ilginin arkasındaki nedenler

Anket sonuçlarına göre katılımcıların yüzde 84ü Bitcoine yatırımlarını artıracak çünkü piyasanın “düzenleyici altyapının gelişmesini bekliyorlar”. Ankete katılanların yüzde 76sı ana akım finansal hizmetler fonlarının daha fazla benimsenmesini ve pazara girmesini bekliyor. Ayrıca yanıt verenlerin yüzde 80i kripto piyasasının büyümeye devam edeceğine ve daha fazla likidite sunabileceğine inanıyor.

Ankete katılan finansal kuruluşların endişelerine gelince yüzde 56sı kripto varlıklarına yapılan yatırımları destekleyecek sigorta poliçelerinin eksikliğinden “çok endişeli”. Bunu kripto hizmetleri sunan şirketlerin çalışma uygulamaları ve uyum prosedürleri konusunda “çok endişelendiklerini” söyleyenlerin yüzde 54ü izledi. Evertasın CEOsu ve kurucusu J. Gdanski sonuçları yorumlayarak şunları söyledi:

Araştırmamız kurumsal yatırımcıların genel olarak kripto para birimlerine ve kripto varlıklarına maruziyetlerini artırma konusunda hevesli olduklarını gösteriyor ancak bu pazarları destekleyen altyapı ile ilgili olarak hala onları ilgilendiren birçok sorun var. Kurumsal yatırımcılardan kripto varlıklarına tam yatırım potansiyeli gerçekleştirilecekse bunların açıkça ele alınması gerekir.

CNF tarafından bildirildiği üzere 2020 finans kurumları tarafından Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin benimsenmesi için önemli bir yıl oldu. Bunu açıklayan en önemli gerçekler arasında Grayscale’in Bitcoin fonunun 4 milyar doların üzerine çıkması MicroStrategy tarafından 30.000 BTCnin satın alınması ve Paul Tudor Jones gibi pazara giren efsanevi yatırımcıların açıklamaları yer alıyor.

Bloomberg analisti Mike McGlone kripto para biriminin özelliklerinin ve mevcut piyasa koşullarının Bitcoine fayda sağlayacağına inanıyor:

Bizim görüşümüze göre Bitcoin hisse senedi ve tahvil fiyatlarında daha da yukarı yönlü sınırlı bir potansiyelin olduğu bir dönemde birincil yararlanıcı olması gereken çarpıcı bir sabit arz varlığıdır. 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku