Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Kısa Vadede Yeni ATH Gelir mi?

43

Ethereum (ETH), Mayıs ayında kripto para piyasasında meydana gelen keskin düzeltme nedeniyle, neredeyse iki katından daha fazla  düştü. Lider altcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.400 dolar’dan devasa bir düşüş yaşarken, boğalar daha fazla destek sağlayamadı ve fiyat 1.750 dolar’a kadar geriledi.

Ethereum toparlanmaya başladı

Düşen fiyat hareketinin ardından, Ethereum 2 bin doların üzerine çıktı ve  3 bin dolara doğru toparlanmaya başladı. Bununla birlikte, 2.900 dolar seviyesindeki satıcı tıkanıklığı, genel olarak aşağı yönlü bir kripto para piyasasıyla birleştiğinde, ETH’yi geçen haftanın sonuna doğru 2.100 doların biraz üzerindeki seviyeleri tekrar ziyaret etmeye zorladı.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek mi?
Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Düşüş Devam Edecek mi?

Yeni haftada alım satım, Ethereum için şimdiden önemli ölçüde verim sağladı ve boğaların fiyatı yukarı doğru çekmesine izin verdi. 2.700 dolarlık engel test edildi ancak kırılmadı. Ayrıca dört saatlik grafikte 100 Basit Hareketli Ortalama (SMA) da satıcı tıkanıklığına katkıda bulunuyor.

Tekrar 4 bin dolar seviyesine çıkması mümkün mü?

Sıkça yaşanan retlere rağmen, yükselişin 3 bin doların üzerindeki seviyelere çıkmasına izin vermeyen ETH, daha yüksek bir düşük model oluşturuyor gibi görünüyor. Nispeten eşit tepe noktaları, yukarı yönde oldukça yükselişli bir yükselen üçgen oluşturdu.

Fiyat, x ekseni direncini kırdığı anda bir kırılma bekleniyor. Üçgenlerin en yüksekten en düşüğe doğru ölçülen hassas hedeflere sahip olma eğiliminde olduğunu unutmayın. Örneğin, Ethereum 2.900 dolardan yüzde 36 daha yükseğe fırlayabilir ve 4 bin doların en yüksek seviyelerine ulaşabilir.

An itibariyle, Ethereum 2.640 dolardan işlem görüyor ve 100 SMA ile 50 SMA arasında tutuluyor. 50 SMA’daki acil destek, boğaların 2.700 doların üzerindeki kazançlara odaklanmasını sağlamak için devam etmelidir. Ayrıca, 4 bin dolara yükseliş trendinin temelini oluşturmak için 2.900 doların (x ekseni) üzerinde bir kırılma gerekiyor.

Ethereum gün içi seviyeleri

Spot oranı: 2,640  dolar

Trend: Kısa vadeli yükseliş eğilimi

Volatilite: Düşük

Destek: 50 SMA, 2.300 dolar ve 2 bin dolar

Direnç: 100 SMA ve 2.900 dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku