Sıcak Gelişme: Müjde! Dev Banka Kripto Para Hizmetlerini Başlattı!

353

Son günlerde kripto para piyasalarında kötü günler yaşanırken bir diğer yandan iyi haberler de mevcut. Brezilya’nın en büyük bankalarından biri kripto para alım/satım işlemleriyle alakalı bir duyuruda bulundu. Peki Brezilya’nın en büyük bankası hangi kripto paraları destekleyecek ve bu banka kripto para hizmetleri için hangi şirketle işbirliği yapacak? FUD’un ortasıda gelen müjde, piyasaları pozitif yönde etkiler mi? İşte detaylar…

Dev bankadan kripto para hizmetleri seçeneği!

Piyasa değeri bakımından Brezilya’nın en büyük dijital bankası olan NuBank, platformunda Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) satın alma ve satma seçeneklerini eklediğini duyurdu. Blockchain altyapı şirketi Paxos tarafından desteklenecek kripto para hizmetlerinde altyapı ortağını da açıklandı. Ürünlerin Perşembe günü kademeli olarak Brezilya’daki NuBank kullanıcılarının hizmetine sunulacağını belirten Paxos, Temmuz ayının sonuna kadar tüm  müşterilerine ulaşacağını da belirtti. Platform, kullanıcılarını Brezilya reali ile kripto satın alımı yapabileceklerini belirtseler de başlangıç olarak kripto çekimi yapamayacak veya yatıramayacaklar.

Ünlü şirketin web sitesinde yayınlanan duyuruya göre, Nubank bu zamana kadar kullanıcıların sadece yatırım biri NuInvest aracılığıyla kullanılabilen borsada işlem gören fonlar aracılığıyla kriptoya yatırım yapmasına olanak sağlıyordu.

Bankalar, kripto yatırımlarına aracılık etmek için çalışmalarına devam ediyor

Bir diğer yandan bu sistem her ne kadar Türkiye’de olmasa da kullanıcılarına çok fazla kolaylık sağlıyor. Dev şirketler veya fonlar kendilerini kripto para borsalarında yatırım yaparak riske etmek istemese de aynı zamanda düzenleyici belirsizlik sebebiyle kripto para borsası kullanımına da olumlu yönden bakmıyorlar. Tabii ki bu durum, büyük şirketlerin kripto yatırımı yapmak istemedikleri yönünde yorumlanamaz.

Dünya üzerinde birçok banka ve kuruluş, hali hazırda dijital varlık yatırımlarına aracılık etmek için çalışmalarını yürütmeye devam ediyorlar. Örneğin JPMorgan, BoA ve diğerleri müşterilerini dijital varlık borsalarına veya diğer aracı yatırım şirketlerine kaptırmak istemiyor. Bir diğer yandan ise Bitcoin bu gelişmelere halen pozitif bir tepki veremese de son günlerde yaşanan sert düşüşün etkisinde bulunuyor. Bitcoin (BTC)’in fiyatı, son 1 haftalık periyotta yüzde 20.4 değer kaybı yaşadı. Anlık olarak ise BTC 30.035,26 dolardan işlem görüyor. Daha fazla Bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku