Peter Schiff’ten Kritik LUNA ve Bitcoin Yorumu: Ortaya Çıktı

2.829

Kripto para piyasasında Terra (LUNA) kargaşası son hız devam ediyor. Euro Pacific Capital’in CEO’su ve ünlü kripto para analisti Peter Schiff, Twitter platformu üzerinden Terra (LUNA)’nın sert düşüşü ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’in son zamanlarda gösterdiği kötü performans hakkında yorumlarda bulundu.

UST’ye 1 milyar dolarlık BTC desteği

Kripto para piyasasında LUNA ve UST’nin son 24 saat içerisinde yaşadığı anlık sert düşüş yatırımcıları hayrete düşürdü. Her iki kripto para birimi son 24 saat içerisinde kendini büyük bir satışın ortasında bulmasıyla beraber USD’ye sabitlenmesini kaybeden stablecoin UST, son 24 saat içinde yüzde 49’un üzerinde değer kaybederek 0.4832 dolardan işlem gördü. Bir diğer yandan kripto para piyasalarında son zamanlarda birçok yatırımcının dikkatini çeken LUNA ise son 24 saat içerisinde yaşadığı sert düşüş ile yatırımcılarını hayal kırıklığına uğrattı. Son 24 saat içerisinde yüzde 92.3 değer kaybı yaşayan altcoin, anlık olarak 2,35 dolardan işlem görüyor.

Stablecoin’ler, dolar veya altın gibi rezerv varlıklara endeksli kripto paralar oldukları için çoğu platformda dolar bazında yapılan işlemlerde bu paralar kullanılır. Dolayısıyla dolara endeksli sabit coinlerin hedefi her zaman 1 dolar civarında bir değere sahip olmaktır. Ancak UST talep düşüşü nedeniyle 1 dolarda tutunamadı. TerraLabs Kurucu ortaklarından Do Kwon’un yönettiği ve UST’nin bir nevi merkez bankası gibi hareket eden Luna Foundation Guard, stablecoin’in değerini 1 dolar seviyelerine yükseltebilmek için yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin satışı gerçekleştirdi. Bu durum geçtiğimiz gün bir nevi işe yaradı ve UST 0.95 dolar seviyelerine tekrar yükseliş yaşadı. Fakat gece saatlerinde yeni bir çakılma yaşayarak UST, sabah saatlerinde 0.36 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Analist Peter Schiff’ten kritik Bitcoin ve LUNA yorumu

Bitcoin eleştirmeni olarak da bilinen Peter Schiff, Bitcoin (BTC) için yeterli likidite sağlayamadığından LUNA’nın UST’yi 1 dolarda tutacak kadar Bitcoin satamayacağını tweetledi. Bitcoin tarafından desteklenen bir stablecoin’in “hiçbir şey tarafından desteklenmediğini” ekledi. Analistin konuyla ilgili Twitter üzerinden yaptığı açıklama ise şu şekilde:

Daha fazla Bitcoin ve kripto para haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku