SHIB’ler Yanarken, DOGE Balina İstilasında! Fiyatları Etkileyecek mi?

80

Shiba Inu(SHIB) yakımları devam ederken Dogecoin(DOGE), BSC balinaları meme coin’i cüzdanlarına eklemeye devam ettiği bildiriliyor. SHIB yakım işlemlerini takip eden topluluk bireyinin belirttiği üzere, 497 işlem ile 667 milyon dolar değerinde 22,2 milyar SHIB yakımı gerçekleştirildiğini belirtiyor. Shiba Inu geliştiricileri, Ryoshi Vision ile ortaklık kurmuş, Nisan ayı itibariyle Shiburn isimli bir yakım mekanizması başlatıldı.

DOGE balinaları beklemede

Son 24 saatte yakım oranı yüzde 43,73 ve toplamda 410.364.582.740.177. SHIB token yakım işlemi gerçekleştirildiği bildiriliyor. Kripto para birimlerinde yakım işlemi, mevcut arzın bir kısmının “yan adrese” veya “ölü cüzdan” olan “sıfır adrese” gönderilmesiyle gerçekleşir ve böylece dolaşımdan kaldırılır. Bu adrese gönderilen kripto para birimleri, cüzdanların özel anahtarı kimse tarafından kullanılamadığı için işlem geri alınamaz.

SHIB'ler Yanarken, DOGE Balina İstilasında! Fiyatları Etkileyecek mi?

Son zamanlarda, Terraform laboratuvarları topluluk havuzunda yaklaşık 1 milyar UST (yaklaşık 690 milyon dolar) yakım işlemi yapmayı ve mevcut LUNA’nın Temel Havuzunu 100 milyonda tutmayı teklif etti.  Bu durum üretim kapasitesini 1 milyar doların üzerine çıkmasını sağladı. İşlem gerçekleştirilir ise, UST’nin sistemden çıkışını hızlandırmaya yardımcı olacak. Böylece LUNA fiyat seviyesini de sabit noktasına geri geleceği belirtiliyor. Kripto para birimlerinin bu işlemi gerçekleştirmesinin nedeni ise piyasa değerini geri kazanmaktır.

Shiba Inu (SHIB) fiyatı düşüyor

Dünyanın en büyük ikinci meme coin’i olan Shiba Inu(SHIB), kripto para piyasalarında devam eden düşüşlerle doğru orantılı olarak düşmeye devam ediyor. Mayıs ayının ilk haftasında meme coin, yüzde 60’ın üzerinde bir düşüş gerçekleştirdi. Göstergeler SHIB için kısa vadeli gelecek çiziyor ve fiyat seviyelerinin olası herhangi bir sıçrama öncesi 0.000017 dolar seviyesini yeniden test etmesinin muhtemel olduğunu belirtiyor. Ayrıca, SHIB’in RSI’si, kısa vadeli bir toparlanmayı daha da hızlandıran aşırı satım bölgesi olan 30’un altına düştü. SHIB getirileri, en iyi performans gösteren altcoin projesinin, 2022 yılında şu ana kadar ki sürece kadar en kötü performanslarından biri olan sıfırın yüzde 50 altında kaldığı belirtiliyor.

WhaleStats’ın resmi Twitter hesabında yer alan son verilere göre, Dogecoin(DOGE), fiyatı bir sonraki büyük hamle için konsolide edildiğinden, BSC balinaları tarafından en aktif olarak satın alınan kripto para birimlerinden biri olarak yerini aldı. IntoTheBlock verileri, Dogecoin balinalarının büyük işlemlerde yüzde 24’lük artışla son 24 saat içinde beklemede olduğunu da gösteriyor.

OKX’te listelenen yeni DOGE ticaret çifti

Büyük işlem artışları, genellikle kurumsal yatırımcıların veya al-sat yapan balinaların artan etkinliğiyle ilişkilendirilir. IntoTheBlock’a göre bu işlemlerin değeri 100.000 doları geçiyor. Benzer şekilde, en büyük meme coin’in karlılığı, ayın başlarında yüzde 50’nin altına düşmesinden sonra yüzde 53 seviyesinde kaldığı belirtiliyor. İsviçreli lüks saat ve aksesuar üreticisi TAG Heuer, geçtiğimiz günlerde BitPay ile ortaklık yoluyla ödeme olarak “Dogecoin dahil” kripto para birimlerini kabul ettiğini açıkladı.

SHIB'ler Yanarken, DOGE Balina İstilasında! Fiyatları Etkileyecek mi?

Kripto para borsası OKX, spot ticaret piyasalarında yeni bir Dogecoin ticaret çifti olan DOGE/USDC’nin listelendiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, DOGE/USDC için spot ticaretin 23 Mayıs 2022’de başlaması bekleniyor. CoinMarketCap’te sunulan verilere göre, Dogecoin(DOGE) yayınlandığı tarihte yüzde 3,76 artışla 0,087 dolar seviyesinden işlem görüyordu. DOGE, 21 Mayıs’ta bu kilit seviyede önemli bir destekle karşılaşarak 0.082 dolar seviyesinden yükseldi. Bugün 0.088 dolar seviyesine ulaştığı görülmekle birikte, art arda üçüncü günü yeşille işaretlemeye hazırlanıyor. Düşüş, Dogecoin’in Mayıs ayının başlarında önemli kayıplar yaşamasıyla geldi ve 0.065 dolara kadar gerilemesine neden oldu. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape u.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku