SHIB’den Sonra Kraken’in Radarında Hangi Meme Altcoin Var?

860

ABD merkezli kripto para borsası Kraken, 30 Kasım’dan itibaren popüler altcoin Shiba Ina (SHIB)’yı listeleyeceğini doğruladı. Duyuruyu takip eden 24 saat içinde SHIB’in fiyatı yüzde 23,3 artış kaydetti. 29 Kasım tarihli bir gönderisinde borsa, minimum depozitonun 373 bin adet SHIB token’ı ve minimum 50 bin SHIB token’ı ile sırasıyla 18,40 dolar ve 2,40 dolar olacağını doğruladı. Memecoin USD ve EUR karşısında alınıp satılabilecek. Kriptoarena.com olarak ünlü kripto borsasının SHIB’in yanı sıra hangi meme temalı kripto para birimlerini listeleyebileceğini inceliyoruz.

Altcoin Magic Internet Money (MIM)

Magic Internet Money hem bir memecoin hem de bir stablecoin projesi olarak, benzerleri arasında alışılmadık bir proje olarak görülüyor. Aynı zamanda Spell Token (SPELL) olarak da bilinen proje, kullanıcıların yalnızca yvYFI, yvUSDT, yvUSDC ve xSUSHI gibi faiz getiren kripto varlıkları biçiminde teminat kullanarak büyülü internet parası (MIM) yaratmalarına olanak tanıyan sihirli bir büyü kitabı olarak kendini gösteriyor. MIM daha sonra diğer stablecoin’lerle takas edilebiliyor. Dogecoin 29 milyar doları ve Shiba Inu 28 milyar doları aşan bir piyasa değerine sahipken, Magic Internet Money’nin (MIM) piyasa değeri 3,4 milyar dolardan daha az ve Spell’in 1 milyar dolarlık bir piyasa değeri bulunuyor var. Buna rağmen uzmanlara göre diğer memecoin’lerden hala oldukça ileride, bu da diğer memecoin’ler olan Dogecoin ve SHIB’in gerçekten ne kadar ileride olduğunu gösteriyor.

Dogelon Mars (ELON)

Elon Musk’a atıfta bulunan birçok meme temalı kripto para biriminden biri olan Dogelon Mars (ELON), Crypto.com, OKEx ve KuCoin de dahil olmak üzere bir dizi merkezi borsada listelenmeyi başardı. 941 milyon dolarlık piyasa değeriyle Dogelon Mars, meme altcoin projelerinin merkezi bir borsada listelenmek için milyarlarca dolarlık bir piyasa değerine sahip olması gerekmediğini kanıtlıyor. Bununla birlikte, bazı borsaları listelemeye ikna etmek diğerlerinden daha zor olduğu için Dogelon’un, Shiba Inu gibi Kraken’e katılmadan önce hala gitmesi gereken bir yol olabilir.

Meme altcoin Baby Doge Coin (BABYDOGE)

Baby Doge Coin (BABYDOGE) gibi meme kripto para birimleri, Binance Smart Chain (BSC)’de iyi performans gösteriyor gibi görünüyor. Ancak küçük terrier logolu bu altcoin projesi, yalnızca Binance Smart Chain’e bağlı kalmakla yetinmeyerek son zamanlarda Ethereum’a da genişlemeyi başarıyor. Süper şirin görünümünün yanı sıra Baby Doge Coin, kendini işine adamış savunucuları topluluğuyla tanınıyor ve “dünyanın en iyi topluluk altcoin’i” olduğu iddiası ile yatırımcılara biraz güven veriyor. Baby Doge Coin gün içinde hem Twitter’da hem de CoinGecko’da trend olurken son zamanlarda 1 milyon kullanıcıya ulaştı.

Floki Inu (FLOKI)

Binance Smart Chain’e dayalı bir başka köpek temalı altcoin projesi olan Floki Inu, Shiba Inu kendisini ‘Dogecoin katili’ olarak nitelendirirken, daha geniş bir benimsemeyi sürdürerek daha mütevazı bir yol izliyor. Floki Inu, köpek temalı kripto para birimleri arasındaki savaşta kendisini mazlum olarak nitelendirdi. Buna rağmen, Floki Inu şu anda kripto para piyasasındaki en agresif pazarlama kampanyalarından birini gerçekleştirmeyi başarıyor. Londra Metrosu ile ilgili yakın tarihli bir reklam kampanyası, Birleşik Krallık’ta takip eden basın tanıtımıyla sonuçlandı. Proje ayrıca CNN, CNBC, ESPN, Fox News, Fox Business, MSNBC, Discovery’de aralık ayına kadar sürecek TV reklamlarını da güvence altına aldı. Floki Inu şimdi hem GameFi hem de metaverse trendlerinin viralliğinden yararlanmaya çalışacak bir 3D oyun ortamı olan ‘Valhala’ üzerinde çalışıyor. Böylesine iddialı bir girişimin başarısı hiçbir şekilde kesin olmamakla birlikte meme temalı kripto para birimlerinin üstünlüğü için verilen savaşı izlemeye değer kılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Beincrypto.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku